0

Visą savaitę ant vandens tarp 104 komandų lenktyniavusios devynios Lietuvos įgulos finišavo Pasaulio ORC čempionate. Aukščiausią poziciją iš Lietuvos atstovų iškovojo kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama „Arabela-Auga“ įgula – jie buvo šešti, o nuo penktos vietos atsiliko vos dviem taškais. Kol kas tai – aukščiausias Lietuvos pasiekimas ORC Pasaulio čempionate, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Prieš šias varžybas neturėjome nei pakankamai treniruočių, nei varžybinės praktikos. Tikrai galvojau, kad mūsų rezultatai bus žymiai prastesni. Tačiau žingsnis po žingsnio įsibėgėjome. Per silpnesnius vėjus buvo šiek tiek lengviau, per stipresnius – sunkiau. Tačiau dabartinis rezultatas yra tikrai labai labai geras“, – po finišo džiaugėsi „Arabela-Auga“ kapitonas Raimondas Šiugždinis.

Ši įgula susibūrė tik šiemet, o visiškai naujai statyta jachta į Lietuvą atkeliavo liepos mėnesį. Prieš Pasaulio ORC čempionatą „Arabela-Auga“ spėjo sudalyvauti tik „Kuršių marių regatoje“.

Pasak įgulos, paskutinė varžybų diena buvo itin sudėtinga – distancija buvo trumpa, vėjas stiprus, tačiau nestabilus, pirmosios lenktynės netgi buvo nutrauktos dėl stipraus vėjo pasisukimo, nes tai kardinaliai keičia buriavimo pavėjinėje-priešvėjinėje distancijoje sąlygas.

„Iš tiesų patirtis mūsų įgulai buvo didžiulė. Mes ją kažkaip atlaikėm ir padarėm daugiau, negu sugebam“, – teigė R. Šiugždinis.

Kita aukščiausia pozicija iš Lietuvos įgulų priklauso kapitono Karolio Janulionio vadovaujamos jachtos „Keturi vėjai“ įgulai – jie užėmė 16-ąją poziciją bendroje įskaitoje.

„Buvo labai įvairi savaitė. Iš pradžių turėjom štilių, paskui į savaitės galą įsipūtė, tai tikrai smagu, kad išbandėm visas sąlygas, kurias tik įmanoma. Estai tikrai puikiai organizuoja regatas, viskas vyko labai sklandžiai. Vienas dalykas, kuris mus nustebino, kad beveik nebuvo protestų. Kiek tekdavo susidurti ankstesniuose čempionatuose, matydavom, kaip žmonės iki vidurio nakties sėdi ir aiškinasi, o čia berods ar nė vieno nebuvo, ar tik keletas. Gal geras žingsnis į priekį – visi mokosi taisyklių, žino, kada teisūs, kada neteisūs“, – apibendrindamas čempionato savaitę dalinosi K. Janulionis.

Kitos Lietuvos įgulos, besivaržiusios gausiausioje iš 62 jachtų sudarytoje C grupėje užėmė šias vietas: „Te Kyla“ (kpt. Algirdas Žižys) – 24 vt., „Nida III“ (kpt. Arūnas Burkšas) – 27 vt., „Dia“ (kpt. Tauras Rymonis) – 28 vt., „Idefix“ (kpt. Tomas Barakauskas) – 31 vt., „Tango 2“ (kpt. Aidas Narbutas) – 44 vt., „Tegu“ (kpt. Jurgis Janulionis) – 54 vt.

Didesnių laivų grupėje B besivaržiusi Lietuvos atstovė „Next“ (kpt. Marius Ambrulaitis) įgula užėmė 17 vietą iš 34 dalyvių.

Pasak buriuotojų, čempionatas šiemet jiems paliko didelį ir pozityvų įspūdį – puiki organizacija, stiprūs konkurentai iš skirtingų valstybių, labai įvairios buriavimo sąlygos leido ne tik sportiškai varžytis, tačiau ir pasisemti be galo daug patirties iš geriausiųjų. Smagu ir tai, kad čempionate dalyvavo net 9 įgulos iš Lietuvos ir 6 iš jų C grupėje papuolė į auksinį laivyną. Tai, pasak buriuotojų, rodo augantį tiek Lietuvos jūrinio buriavimo atstovų lygį, tiek motyvaciją vystant jūrinio buriavimo projektus, surenkant įgulą, ruošiantis čempionatams ir siekiant rezultato.

Naujaisiais ORC pasaulio čempionais tapo estų įgula „Matilda 4“ (kpt. Juss Ojala). Jie surinko 13 taškų, lygiai kaip ir antroje vietoje likę praėjusių metų konkurentai, taip pat estų įgula „Suger 3“ (kpt. Sandro Montefusco).

Pasaulio ORC čempionato lenktynės truko nuo rugpjūčio 9 iki 14 dienos Baltijos jūroje ties Talinu.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva