0

2021 08 13

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) paskelbė tarptautinį konkursą migrantų apgyvendinimo paslaugoms. Tarnyba planuoja nuomotis konteinerinius namelius ir įsigyti visas su jų transportavimu, komunikacijų infrastruktūra, sanitarinės ir virtuvės įrangos, baldų, vėdinimo bei šildymo sistemų įrengimu bei aptarnavimu susijusias paslaugas.

Pagal pirkimo sąlygas VSAT iki 4 metų įsigys apgyvendinimo paslaugas iki 40 tūkst. migrantų. Tokia yra preliminari pirkimo sutartis, o apgyvendinimo paslaugos perkamos pagal poreikį. Tai reiškia, kad tiekėjai išnuomos ir pagal poreikį įrengs tiek patalpų, kiek reikės, ir bus mokama tik už suteiktas paslaugas – pastatytus ir įrengtus namelius. Sutartį tikimasi pasirašyti iki rugsėjo pabaigos.

„Perkama apgyvendinimo paslauga. Tai reiškia, kad ne tik bus išnuomoti nameliai, bet ir suteiktos visos su jų atvežimu, įrengimu ir priežiūra susijusios paslaugos – viskuo rūpinsis tiekėjai, kurie pasiūlys geriausias sąlygas, o tarnybai tuo rūpintis nereikės.

Nors pirkime nurodytas apgyvendinimo vietų skaičius atrodo didelis, tikimės, kad tiek vietų neprireiks, o tiekėjams neįsipareigojama įsigyti visų paslaugų“, – sako Vidaus reikalų ministerijos kanclerė Jovita Petkuvienė.

VSAT liepos 26 d. ir rugpjūčio 9 d. neskelbiamų derybų būdu su bendrove „Arijus“ sudarė dvi sutartis dėl migrantų apgyvendinimo. Į šias paslaugas įtraukta įvairių tipų ir paskirčių konteinerinių namelių nuoma, jų atvežimas ir išvežimas įrengimas, visa buičiai reikalinga įranga bei baldai, jų šildymas, vedinimas, aptarnavimas ir namelių išvežimas bei teritorijos sutvarkymas po to, kai paslauga taps nereikalinga.

Sudarytos dvi 5,4 mln. eurų ir 7 mln. 340 tūkst. eurų vertės sutartys. Jos galios 12 mėnesių su galimybe jas pratęsti apmokant pagal mėnesio įkainį. Tai reiškia, kad bus sumokėta už faktiškai suteiktas paslaugas, nebūtinai sumokant pilną sutartyje nurodytą kainą. Šios sutartys užtikrins migrantų apgyvendinimą ir kitas paslaugas jiems iki įvyks tarptautinis pirkimas.

Šioms laikinoms paslaugoms birželį buvo paskelbtas viešasis pirkimas, kuriame gauti du pasiūlymai. Tačiau dėl formalių trūkumų abu pasiūlymai buvo atmesti. Labai stipriai išaugus neteisėtų migrantų srautui bei paskelbus ekstremalią situaciją į neskelbiamas derybas pakviestas tiekėjas, kurio pasiūlymas buvo beveik perpus pigesnis negu kito paslaugų teikėjo.

Šiuo metu pasienio užkardose apgyvendinta apie 1500 asmenų.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos