0

2021 09 10

Pažeidžiamų migrantų apgyvendinimo vietose – renginiai bendruomenėms

Prasideda renginių ciklas „Žmogus – svarbiausia“, skirtas miestų bendruomenėms, kuriuose ar greta kurių bus apgyvendinti pažeidžiami migrantai (nėščios moterys, vaikai, nelydimi nepilnamečiai, neįgalieji), taip pat Lietuvos kariams talkinę afganistaniečiai. 

Jau šiandien pirmasis renginys vyksta Jonavos mieste. Rugsėjo 14 d. vyks susitikimas su Raseinių bendruomene, rugsėjo 17 d. – su Vilniaus Naujininkų gyventojais. 

„Migrantai, prieglobsčio prašytojai – nauja mūsų gyvenimo realybė. Nerimas, abejonės ar net baimės kyla dėl informacijos stokos. Dėl to, kad gyventojai per mažai pažįsta kitos kultūros, kito tikėjimo žmones, gimsta įvairūs mitai. Bendruomenėms skirtuose renginiuose gyventojai sužinos, kodėl migrantai paliko savo šalį, kokie jie yra žmonės. Į šiuos ir daug kitų klausimų jums atsakys ekspertai“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjas Tomas Kavaliauskas. 

Maritana Larbi, VšĮ Arabų kultūros forumo vadovė, arabistikos studijų lektorė papasakos apie islamą, paplitusius stereotipus ir gajus mitus. 

Laurynas Biekša, Mykolo Romerio universiteto docentas, kalbės apie prieglobsčio prašytojus, pabėgėlius ir jų integraciją. 

Socialinių mokslų daktarė, Jonavos rajono Socialinių paslaugų centro direktorė, darbo su užsieniečiais ir pažeidžiamomis grupėmis ekspertė Valentina Demidenko papasakos apie darbo su užsieniečiais ypatumus, kylančius iššūkius ir patirtis. Jonavoje ir Vilniuje vyksiančiose „Gyvosiose bibliotekose“ bendruomenių atstovai susitiks su Lietuvoje jau įsikūrusiais pabėgėliais, Raseiniuose pabendraus su čia įsikūrusiais afganistaniečiais.

Renginius bendruomenėms organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ruklos pabėgėlių priėmimo centras, viešoji įstaiga Nacionalinis Socialinės Integracijos Institutas ir Lietuvos Raudonasis kryžius.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos