0

Per riaušes prie Seimo antradienio vakarą buvo sužeista 15 pareigūnų, trys buvo išvežti į gydymo įstaigas. Nukentėjusiesiems prireikė operacijos.

„Aš džiaugiuosi bent tiek, kad žmonės po operacijos, atliktų procedūrų galėjo grįžti namo. Bet tai rodo, kad yra rimta, labai rimta, buvo inicijuotos riaušės, ne šiaip nuomonės ar pozicijos išreiškimas“, – apie tai trečiadienį pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Tai jis sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos posėdyje.

Ministrė dėkojo pareigūnams už profesionalų darbą.

„Lietuvos piliečiai turi teisę išreikšti politines nuostatas, savo pažiūras teisėtais būdais, aš labai apgailestauju, kad reikėjo ginti Lietuvos institucijas nuo agresyvių veiksmų“, – sakė A. Bilotaitė.

Dėl antradienio vakarą vykusių riaušių prie Seimo rūmų sulaikyti 26 asmenys.

Riaušių policija apie 2 val. nakties baigė išsklaidyti nuo Seimo nesitraukusius protesto akcijos dalyvius. Jie išvaikyti pareigūnams su skydais pamažu judant į priekį ir naudojant ašarines dujas.

Apie 5 tūkst. žmonių antradienį buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

Autorė Ingrida Steniulienė

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva