0

Per Rusijos raketų smūgį parduotuvių centrui Ukrainoje žuvo mažiausiai 10 žmonių, o dar daugiau kaip 40 buvo sužeisti, bet aukų skaičius dar gali didėti, pranešė srities administracijos vadovas.

„10 žuvusiųjų, o daugiau kaip 40 žmonių buvo sužeisti. Tokia šiuo metu situacija Kremenčuke dėl raketų smūgio“, – sakė Poltavos srities administracijos vadovas Dmytro Luninas.

Rusija pirmadienį raketomis smogė sausakimšam parduotuvių centrui Ukrainos Kremenčuko mieste, anksčiau pranešė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.

V. Zelenskis sakė, kad raketoms pataikius į miestą, kuriame prieš karą gyveno 220 000 žmonių, prekybos centre buvo „daugiau kaip tūkstantis civilių“.

„Prekybos centras dega, gelbėtojai gesina gaisrą. Aukų skaičiaus neįmanoma įsivaizduoti“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė V. Zelenskis.

Vaizdo įraše, kuriuo pasidalijo prezidentas, matyti liepsnų apimtas prekybos centras, o lauke – dešimtys gelbėtojų ir ugniagesių automobilis.

Gelbėjimo tarnybos taip pat paskelbė nuotraukų, kuriose matyti, kaip rūksta pastato likučiai, o ugniagesiai ir gelbėtojai bando išvalyti nuolaužas.

Ukrainos gynybos ministerija teigė, kad smūgis buvo sąmoningai suplanuotas taip, kad sutaptų su laiku, kai prekybos centre būna daugiausiai žmonių, ir pareikalautų kuo daugiau aukų.

Vidurio ir rytų Ukrainoje esančios Poltavos srities gubernatorius D. Luninas pasmerkė išpuolį kaip „karo nusikaltimą“ ir „nusikaltimą žmoniškumui“, sakydamas, kad tai buvo „ciniškas teroro aktas prieš civilius gyventojus“.

„100 procentų nesusijęs su kariniais veiksmais“

V. Zelenskis pabrėžė, kad šis objektas nekėlė jokio pavojaus rusų kariuomenei ir neturėjo jai jokios strateginės reikšmės.

„Rusija toliau už savo bejėgiškumą keršija paprastiems piliečiams. Tikėtis jos adekvatumo ir žmogiškumo beprasmiška“, – parašė prezidentas.

Ukrainos oro pajėgos teigė, kad į prekybos centrą pataikė Ch-22 priešlaivinės raketos, paleistos iš Tu-22 bombonešių iš Kursko regiono vakarų Rusijoje.

Kremenčuko meras Vitalijus Maleckis sakė, kad raketinis smūgis suduotas objektui, kur buvo labai daug žmonių, „100 procentų nesusijusiam su kariniais veiksmais“.

„Yra žuvusiųjų ir sužeistųjų. Rašistai, dekite pragare“, – savo puslapyje feisbuke parašė meras.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba paragino Kyjivo sąjungininkus tiekti daugiau sunkiosios ginkluotės ir įvesti naujas sankcijas Rusijai.

„Rusija daro gėdą žmonijai ir turi sulaukti pasekmių“, – rašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Prezidento biuro vadovo patarėjas Mychailo Podoliakas apkaltino Rusiją esant „teroristine valstybe“.

JAV ambasadorė Ukrainoje Bridget Brink (Bridžit Brink) savo ruožtu sakė, kad pasaulis „pareikalaus Kremliaus atsakomybės už žiaurumus Ukrainoje“.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

BNS, Užsienio naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis