0

Po 6-erių metų pertraukos tenisininkė Akvilė Paražinskaitė vėl treniruojasi Lietuvoje. Baigusi bakalauro ir magistro studijas Kentukio universitete, 24-erių metų sportininkė triūsia Vilniuje, Balžeko akademijoje.

Sportininkė neslepia, kad būtų neatsisakiusi likti JAV, bet Lietuvoje jai buvo pasiūlytos geresnės sąlygos.

„Man asmeniškai tikrai reikėjo tos pertraukos ir aš grįžau labai motyvuota ir mylinti tenisą, norinti pasiekti aukščiausius tikslus. Man tai labai padėjo. Aukščiausi tikslai tai taip: „Grand Slam“ sužaisti, olimpiadoje sudalyvauti. Tai čia būtų didžiausi tikslai, bet viską po truputį, po žingsnelį“, – kalbėjo tensininkė.

2014 metais jaunimo olimpinėse žaidynėse Kinijoje A. Paražinskaitė laimėjo net du bronzos medalius – vienetų ir dvejetų varžybose. Pasaulio jaunių reitinge ji buvo pakilusi net iki 19-tos vietos. Ir tai yra aukščiausia Lietuvos tenisininkių užimta pozicija.

Pasak Remigijaus Balžeko, tenisą A. Paražinskaitė pradėjo žaisti pas kitą trenerį, tačiau jau tada jis pastebėjo mergaitės darbštumą ir talentą.

„Kai ji buvo 8 metų, aš buvau net su Nicku Boliteri sutaręs nuvežti į Ameriką parodyti, bet ten kažkas gavosi tarp jų, nežinau aš tų peripetijų, bet taip ir neišvažiavo į Ameriką tada. Galbūt vietoj Vilijams dabar būtų.

Talento gyslelė yra, bet pagrindinis dalykas tai užsispyrimas ir absoliutus darbštumas. Jos niekada nereikėdavo varyti į kortą arba sakyti – gal mažiau šiandien pasitreniruojam. Visada būdavo dar, dar dar. Ir dabar lygiai tas pats. Grįžo, aš galvojau tikrai taip sunkiai nereiks dirbti, bet atrodo, kad dar sunkiau negu, kad buvo“, – teigė R. Balžekas.

Į Lietuvą A. Paražinskaitė grįžo po 5-ių savaičių Tunise, kur laimėjo tris dvejetų turnyrus, pasiekė vienetų finalą ir du pusfinalius.

Vilniuje praleidusi vos keletą dienų, jau penktadienį ji skris į varžybas Ispanijoje, vėliau laukia du turnyrai Čekijoje. Pasak A. Paražinskaitės sąlygos treniruotis Lietuvoje yra gana geros, tačiau trūksta varžybų.

„Reikia gerų trenerių, reikia gerų sąlygų, gero fizinio pasiruošimo ir resursų, kad važiuotume į turnyrus, nes vėlgi, čia Lietuvoje tik pora tarptautinių turnyrų, o tenise negali sužaisti tik porą turnyrų per metus. Turi daug daugiau sužaisti ir važinėti po visą pasaulį. Tai to ir reikia“, – kalbėjo tenisininkė.

Sportininkės treneris nepamiršo ir Tokijo žaidynių – R. Balžekas piktinosi dėl žaidėjų nedalyvavimo.

„Vien nedalyvavimas olimpiadoje parodė, koks tenisas yra Lietuvoje. Čia yra arba atsiprašant kvailos komandos sprendimas, arba nesusipratimas kažkoks. Atstovauti Lietuvai, čia net ne „Grand Slam“ netgi. Nors finansai ten skirtingi labai, bet už šalį savo tokiam forume nesudalyvauti, tai ir parodo visą lygį.

Čia ne piniginis turnyras, čia yra garbės turnyras, kuriame privaloma dalyvauti. Mane tas tai labai nustebino, aš net šoką gavau kai paskaičiau, kad nedalyvauja geriausias tenisininkas visų laikų ir kažin ar greitai atsiras geresnis už jį. Tai koks yra pavyzdys jauniem sportininkams? Gal iš tikrųjų geriau Telšiuose sužaisti komercinį turnyrą, negu į olimpiadą važiuot, kas ten žino?

Bet tai sportininko pasirinkimas? Nesvarbu, čia yra komandos reikalas. Čia komanda sprendžia, čia sportininkas neturi jokios įtakos iš esmės. Gali ten jeigu trauma ar kas paveda, bet manyčiau, kad čia reikėtų sudalyvaut. Galų gale neaišku ar pavyks kam pakartoti šitą dalyką. Antrą kartą olimpiadoje, nesvarbu, kad nepavyko. Dabar gal būtų pavykę, kas žino? O šiaip jaunų žaidėjų tikrai yra gerų. Ir Butvilas, ir Gaubas. Iš tikrųjų jie vaikinai tokiu sparčiu žingsniu juda į priekį ir mačiau žaidžiant senokai jau, bet labai, labai gerai atrodė. Yra ir merginų neblogų. Ir ta pati Paukštytė. Dar ten auga mažyčių. Šiaip tai žaidėjų atžvilgiu yra neblogų, bet visos sistemos atžvilgiu galima ir geriau padaryti“, – kalbėjo R. Balžekas.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva