0

Siekdama apsaugoti darbuotojus, Pietų Korėjos ligoninė įrengė bekontakčius medicinos centrus. Mobilūs punktai ne tik patikrina galbūt koronavirusu sergančiuosius, bet ir suteikia pacientams pagrindinę medicininę pagalbą. Vieno langelio klinika apsaugo ir pačius medikus.

Pacientas žengia į specialią patalpą, prisėda, o durys užsiveria automatiškai. Kitoje lango pusėje jau laukia darbuotojas. Naudojant specialias pirštines patikrinama temperatūra, atliekamas COVID-19 testas. Kambaryje įtaisyta sistema padeda pasikalbėti ir su gydytoju, gauti patarimų ar išgirsti diagnozę.

„Karščiuojantiems ar kvėpavimo takų ligų simptomų turintiems pacientams dėl kovido sudėtinga gauti medicininę pagalbą. Tačiau toks sumanymas šią problemą išsprendžia, pacientai gali gerai matyti ir girdėti, kas sakoma“, – sako medicinos centro vadovė Ly Me-Jeon.

Iki šiol simptomų turintys ir galbūt COVID-19 sergantys pacientai galimybės išsitirti ir pasikalbėti su mediku turėdavo laukti valandų valandas. Apsidraudžiant jie būdavo ir izoliuojami. Dabar eilės sumažėjusios, o pacientų galima priimti daugiau, mat kambarys iškart dezinfekuojamas, saugumą padeda užtikrinti ir galinga vėdinimo sistema.

Atsiradus bekontakčiams centrams, sumažėja ir medicinos darbuotojų apkrova. Be to, jie nebeprivalo dėvėti apsauginių kostiumų, pirštinių, apsauginių akinių. Su jais dirbti ne tik, kad nepatogu, bet ir karšta.

„Dėvint aukščiausio lygio apsaugą sudėtingiausia būdavo iškęsti karštį. Taip pat bendrauti su pacientu. Būdavo sunku ir kvėpuoti, net nueiti į tualetą ar pavalgyti. Dabar nebereikia dėvėti tiek daug apsaugų, galiu jaustis laisvai. O su pacientais bendrauti labai paprasta, viskas vyksta per mikrofoną“, – teigia medicinos centro seselė Joung Eun-Sol.

Seulo universitetinio medicinos centro vadovai tikisi, kad jų išbandytas bekontaktis apžiūros kambarys greitu metu bus naudojamas ir kitur. Toks sumanymas itin naudingas darbuotojų trūkumą patiriančioms įstaigoms. Medikai ne tik gali suteikti kokybišką konsultaciją, bet ir taupyti savo laiką. Be to, išvengiama kontaktų su galbūt koronavirusu sergančiais pacientais, todėl mažėja tikimybė užsikrėsti ir medicinos darbuotojui, jam netenka izoliuotis, o ligoninėje nemažėja darbuotojų.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva