0

2021 08 12

Šįvakar iš Vilniaus tarptautinio oro uosto Stambulo kryptimi savo noru išskrido Irako pilietis, atvykęs į Lietuvą šių metų birželį prasidėjus migracijos krizei. Lietuvos-Baltarusijos sieną neteisėtai kirtęs irakietis sutiko grįžti į kilmės šalį pagal naują savanoriško grįžimo tvarką, Lietuvai pasiūlius finansinę pagalbą. Jam nupirkti bilietai ir skirta 300 eurų išmoka. Artimiausiu metu iš Lietuvos rengiasi išvykti dar bent dešimt Irako ir kitų šalių piliečių, neteisėtai kirtusių Lietuvos sieną.

„Irako pilietis, neteisėtai patekęs į Lietuvos Respubliką, į gimtąją šalį išvyko savo noru, pasinaudojęs mūsų pagalba ir numatyta finansine parama. Panašūs sprendimai dėl savanoriško grįžimo bus priimami ir dėl kitų atvykusiųjų. Matome, kad daugėja žmonių, kurie sutinka išvykti savo noru. Neteisėtai Lietuvos sieną kirtę migrantai, kuriems nesuteikiamas prieglobstis, turės išvykti. Jeigu jie bendradarbiauja ir sutinka grįžti patys, jiems suteikiame tokią galimybę“, –  teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Irako pilietis neteisėtai atvyko į Lietuvą šių metų birželio 20 dieną bei pasiprašė prieglobsčio. Jis buvo apgyvendintas Užsieniečių registracijos centre. Migracijos departamentas, skubos tvarka išnagrinėjęs prieglobsčio prašymą, nusprendė šiam užsieniečiui prieglobsčio nesuteikti. Užsienietis turėjo asmens dokumentus ir  bendradarbiaudamas su pareigūnais išreiškė norą grįžti į Iraką.

Migrantui grįžimo bilietai nupirkti bendradarbiaujant su Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“. Jam taip pat išmokėti 300 eurų kelionpinigiai grįžti į tėvynę.

Nuo šiol pagal patikslintą savanoriško grįžimo tvarką neteisėtiems migrantams, kuriems nesuteikiamas prieglobstis šalyje, Migracijos departamentas gali teikti finansinę paramą savanoriškai grįžti į tėvynę, jeigu jie pateikia tokį prašymą ir bendradarbiauja su kompetentingomis institucijomis.

Vis migrantai informuojami apie galimybę pateikti prašymą iš Lietuvos išvykti savanoriškai, o prašymą gali pateikti Migracijos departamento ar Valstybės sienos apsaugos tarnybos specialistams. Užsieniečiui, kuris pageidauja savanoriškai grįžti į savo kilmės valstybę, nuperkami kelionės bilietai ir išmokama vienkartinė 300 eurų piniginė išmoka.

Tiek Migracijos departamentas, tiek Valstybės sienos apsaugos tarnyba nagrinėja atvykėlių prieglobsčio prašymus. Nuo šių metų balandžio Migracijos departamentas priėmė 128 sprendimus nesuteikti prieglobsčio – daugiausia, Irako piliečiams. Prieglobstis nesuteiktas nė vienam atvykėliui.

Naujausiais duomenimis, šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4 115 migrantai.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos