0

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė tęsia susitikimus Mažeikių rajone – Pikelių miestelyje susitiko su vietos bendruomene.

2003 metais įkurta Pikelių bendruomenė –  nevyriausybinė, pelno nesiekianti, visuomeninė organizacija, Prezidento inicijuotos platformos „Lietuvos galia“ narė. Bendruomenės tikslas – vienyti Pikelių miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojus, ugdyti žmonių bendruomeniškumą, rūpintis savo miestelio ir jų gyventojų gerove. Bendruomenė organizuoja tradicines šventes ir renginius, dalyvauja rajoninių ir respublikinių projektų konkursuose.

„Lietuvos regionuose mus labai įkvepia matant, kad atsiranda bendruomenių lyderių, kurie įgalina bendruomenės narius kartu nuveikti daugiau, o bendruomenės nariai palaiko idėjas ir jas kartu įgyvendina. Esame aplankę jau daugiau nei 50 iniciatyvų ir kiekvieną kartą įsitikiname, kad „Lietuvos galia“ yra jos bendruomenės, aktyvūs gerovės kūrėjai“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmosios ponios teigimu, džiugina tai, kad tiek socialinių iniciatyvų ir inovacijų gimsta būtent bendruomenėse, kurios jaučia, ko labiausiai reikia jų kraštui, ir tai kūrybiškai įgyvendina. „Jūs esate labai gražus rūpinimosi savo kraštu pavyzdys. Širdį palietė jūsų iniciatyvos saugoti ir puoselėti jūsų krašto paveldą, istoriją, bendruomenę“, – sakė pirmoji ponia.

D. Nausėdienė pažymėjo, kad platformoje galima atrasti kitas aktyvias bendruomenes ir organizacijas, pasidalinti patirtimi, padėti vieni kitiems augti. Pasak pirmosios ponios, platformoje jau užsimezgė ne viena partnerystė. „Kartu galime žymiai daugiau, todėl siekiame, kad projekto „Lietuvos galia“ vienijamos iniciatyvos tarpusavyje bendrautų ir bendradarbiautų, mokytųsi vienos iš kitų, o atėjus laikui – kartu švęstų“, – sakė pirmoji ponia.

Tuo pat metu:

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį, tęsdamas darbo dienų regionuose ciklą, su komanda dirbo Mažeikių rajone. Šalies vadovas susitiko su Mažeikių rajono savivaldybės mere Rūta Matulaitiene, dalyvavo diskusijoje dėl kliūčių žmonėms su negalia mažinimo, lankėsi Mažeikių muziejuje, susitiko su rajono bendruomene.

Susitikime su Mažeikių rajono savivaldybės mere Prezidentas aptarė kelių finansavimą, suskystintų gamtinių dujų infrastruktūros priežiūrą, švietimo, sveikatos sistemų pertvarką, jaunų medikų pritraukimą į regionus, valstybės savivaldybėms perduotos civilinės saugos funkcijos įgyvendinimą, karo pabėgėlių iš Ukrainos integraciją rajone.

Rajono vadovai pritarė Prezidento iniciatyvai miestų ir miestelių gatves bei lėšas joms tvarkyti perduoti savivaldybėms, nes vietos valdžia visada geriau nei institucija Vilniuje gali nuspręsti, kur labiau verta panaudoti svarbiai infrastruktūrai skirtus ribotus finansus.

Šalies vadovas Mažeikių muziejuje dalyvavo diskusijoje dėl kliūčių žmonėms su negalia mažinimo. Prezidentas pabrėžė, kad nors žmonių su negalia bendruomenė yra gana gausi – sudaro beveik 8 proc. Lietuvos gyventojų, bet jų atskirtis vis dar per didelė. Šalies vadovo nuomone, ypač svarbus yra lygių galimybių principo švietime įgyvendinimas, o jo pagrindas yra įtraukusis ugdymas.

Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė diskusijos dalyviams pristatė, kaip nuo kadencijos pradžios žmonių su negalia poreikiams pritaikyta ne tik fizinė, bet ir informacinė Prezidentūros ir Prezidento rūmų aplinka. Judėjimo negalią turinčių žmonių patogumui S. Daukanto aikštėje sumažinti slenksčiai, pašalintos grandinės, prie Valstybės pažinimo centro įėjimo įrengti pakilimai, centro ekspozicija pritaikyta regos ir klausos negalias turintiems asmenims, Prezidento rūmuose įrengti ar atnaujinti pandusai ir keltuvai, silpnaregių saugumui S. Daukanto aikštėje ir Prezidento rūmų vidaus teritorijoje pažymėtos laiptų pakopos, Žiniasklaidos centre įrengtos vietos asmenims su vežimėliais. Ekskursijos po Prezidento rūmus tapo prieinamos žmonėms su klausos negalia, jiems jos yra verčiamos į gestų kalbą. Verčiama į gestų kalbą visų svarbiausių Prezidento renginių ir susitikimų metu. Nuo 2021 m. Prezidento metinis pranešimas yra skelbiamas ir lengvai suprantama kalba. Valstybės pažinimo centras pritaikytas akliesiems ir silpnaregiams (nutiesti taktiliniai takai, įdiegta audiosistema). Konsultuojantis su partneriais lrp.lt interneto svetainėje įdiegtas prieinamumo meniu įrankis žmonėms su regos negalia, taip pat žmonėms su disleksija, pritaikant informaciją žmonėms su klausos negalia į gestų kalbą išversta Prezidento interneto svetainės lankytojui aktuali esminė informacija. Nuo 2021 m. Prezidentūra kasmet prisijungia prie „DUOday“ iniciatyvos, kviečia neįgaliuosius darbo dieną praleisti Prezidentūroje stažuotėje. Prezidentūroje nuolat rengiami gerosios praktikos skleidimo renginiai šalies viešojo sektoriaus įstaigų vadovams, savivaldos atstovams.

Diskusijoje dalyvavo Mažeikių savivaldybės ir jai priklausančių įstaigų darbuotojai, komunikacijos, švietimo, kultūros specialistai, bibliotekininkai, socialiniai pedagogai, seniūnai, žmonių su negalia, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Darbo dienos Mažeikių rajone pabaigoje Prezidentas ir pirmoji ponia tradiciškai susitiko su vietos bendruomene.

The post Pirmoji ponia aktyviai dalyvauja rinkimų kampanijoje appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva