0

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį dalyvavo Vilniaus rotušėje surengtoje tradicinėje Garbės kraujo donorų apdovanojimų ceremonijoje, kurioje pagerbti labiausiai Lietuvos visuomenei nusipelnę kraujo donorai.

Kasmet rengiamus apdovanojimus organizuoja Nacionalinis kraujo centras. Ceremonijoje apdovanojami donorai, savo kraują aukoję 40 ir daugiau kartų. Šiais metais garbės donoro vardas suteiktas 150 asmenų.

„Tai labai brangus ir prasmingas laikas, kai visų Lietuvos žmonių vardu galime išreikšti Jums pagarbą ir pasakyti nuoširdžiausią ačiū. Daugelio Jūsų donorystė trunka ne vienerius metus, kartais net dešimtmečius. Jūsų sprendimo dėka tyliai įvyksta svarbūs ir prasmingi dalykai. Jūsų kraujas daugeliui žmonių dovanoja gyvybę ir sveikatą. Sunkiausiu metu, kai jiems labiausiai reikia pagalbos, Jūs neakivaizdžiai esate šalia. Jūs įgalinate medikus atlikti savo misiją, suteikiate vilties ir stiprybės ligoniams, jų artimiesiems ir šeimoms“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia priminė, jog kiekvienas kraujo lašas yra brangus, nes gelbsti gyvybes, o pats kraujo davimas –nepakartojamai galingas veiksmas: žmogui, šeimai, bendruomenei, valstybei, pasauliui. D. Nausėdienė paragino tapti kraujo donorais visus, kuriems tai leidžia sveikata, prašė pakviesti tą daryti ir savo draugus, šeimą, kolegas, bendruomenės narius, kartu skleidžiant žinią apie tai, kokia svarbi ir naudinga yra kraujo donorystė.

„Jūsų donorystės misijos vertė yra neįkainojama. Jūs nuolat skleidžiate tikrąjį žmogiškumo pavyzdį. Gerai pagalvojus, žmogiškumas visada yra kažkas, atrodytų, labai paprasto ir konkretaus, bet kartu didingo bei oraus“, – kalbėjo pirmoji ponia.

D. Nausėdienė taip pat padėkojo Nacionalinio kraujo centro bendruomenei: vadovams, gydytojams, medicinos darbuotojams, biologams, slaugytojams, laborantams, darbuotojams, savanoriams ir partneriams, kurių dėka sukuriama visa kraujo donorystei reikalinga sistema.

The post Pirmoji ponia dėkojo kraujo donorams appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva