0

Tęsdama darbo dieną Kaišiadoryse, pirmoji ponia Diana Nausėdienė apsilankė Kaišiadorių rajono savivaldybės socialinių paslaugų centre.

Kaišiadorių socialinių paslaugų centre veikia šie skyriai: pagalbos šeimai skyrius, bendrųjų ir specialiųjų socialinių paslaugų skyrius, ir apgyvendinimo ir intensyvios krizės įveikimo pagalbos skyrius.

Pirmoji ponia pabendravo su įstaigos darbuotojais, aplankė centre veikiantį neįgaliųjų dienos centrą, taip pat susitiko su vaikais vaikų dienos centre, kur drauge su mažaisiais kūrė rankdarbius.

„Vaikų dienos centrai regionuose vaidina ypač svarbų vaidmenį ir yra labai svarbus elementas užtikrinant vaikų gerovę, suteikiant jiems vienodas teises ir lygaus starto galimybes“, – kalbėjo D. Nausėdienė. Be to, pasak pirmosios ponios, neformalaus ugdymo paslaugos, galėjimas praleisti laisvalaikį vaikų dienos centruose, jaunimo erdvėse reikalingos užtikrinant tėvų užimtumo galimybes bei kaip svarbios prevencinės priemonės vaikų žalingiems įpročiams atsirasti.

Su socialinių paslaugų centro darbuotojais D. Nausėdienė kalbėjosi apie šeimų patiriamus sunkumus bei iššūkius, tėvų ir paauglių santykius, švietimą. Pirmoji ponia dėkojo darbuotojams už kuriamą erdvę, kurioje vaikai turi galimybę bendrauti ir mokytis vieni iš kitų, užsiimti užklasine veikla.

Lankydamasi neįgaliųjų dienos centre, Diana Nausėdienė pabrėžė, jog šio centro teikiamos paslaugos – vienas iš būdų suteikti negalią turintiems žmonėms daugiau įgūdžių tapti savarankiškesniais. „Svarbu ne tik įtraukti žmones, bet eiti su jais į platesnę bendruomenę, visuomeninius renginius. Turime matyti ir priimti vieni kitus ir kiekvieną visokį, tokį, koks yra, kokie esame kiekvienas mūsų – skirtingi su skirtingomis galiomis ir negaliomis“, – teigė pirmoji ponia, dėkodama centre dirbantiems socialiniams darbuotojams už jų nuoširdų darbą.

D. Nausėdienė akcentavo, jog socialinių paslaugų centrai savivaldybėse dažniausiai yra taškas, kur žmonės kreipiasi ir gali gauti didžiąją dalį nestacionarių paslaugų. „Džiaugiamės, kad Kaišiadorių savivaldybė – ne išimtis ir kaip daugelis kitų, kiekvienais metais didina biudžeto dalį, skirtą socialinėms paslaugoms finansuoti. Pasiekiama, prieinama pagalba tada, kai jos labiausiai reikia, ne tik padeda žmonėms jaustis saugiau kasdieniame gyvenime, bet didina pasitikėjimą savivalda ir valstybe apskritai“, – kalbėjo pirmoji ponia.

The post Pirmoji ponia Kaišiadoryse: prieinama pagalba didina pasitikėjimą savivalda ir valstybe appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva