0

Vilniečiai ir sostinės svečiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo progą kviečiami paminėti ypatingai. Kovo 11 d. 18 val. menų fabrike „Loftas” vyks pirmoji unikalaus septynių trumpametražių dokumentinių filmų „Kartą Vilniuje” (angl. „Once Upon a Time in Vilnius”) premjera visuomenei. Filmo seansas valstybės šventės proga yra nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

Po peržiūros vyks diskusija, kurios metu bus galima susipažinti, pasidalinti refleksijomis ir užduoti klausimus filmo prodiuserei Živilei Diavarai, režisierėms Linai Lužytei ir Elvinai Nevardauskaitei, montažo režisieriui Ričardui Matačiui.

Diskusiją moderuos Linas Marcišauskas, socialinių tinklų erdvėje geriau žinomas kaip „Linas dirba darbus”.

Pirmasis toks – unikalios koncepcijos – filmas

Filmo „Kartą Vilniuje” išskirtinumas – jį kūrė ne tik žinomi kino profesionalai, bet ir Vilniaus gyventojai, svečiai ir turistai. Į profesionalios komandos sukurtą kino kūrinį integruoti žmonių užfiksuoti sostinės vaizdai.

Prisijungti prie filmo kūrimo buvo kviečiami visi – žmonės specialiai šiam projektui sukurtoje programėlėje „Once in Vilnius” dalijosi pačiais įvairiausiais vaizdais, o kūrybinė grupė dalį jų atrinko filmui. Per metus programėlėje sukauptas įspūdingas – beveik 5.000 miesto vaizdų archyvas.

Pasak prodiuserės Ž. Diavaros, siekis buvo sukurti filmą, kuris atskleistų, koks įvairus, ryškus ir gyvas yra Vilnius.

„Vilnių norėjome parodyti tokį koks jis yra, tokį, kokį jį jaučia čia gyvenantys ir besisvečiuojantys žmonės. Nenorėjome pristatyti nublizginto miesto veido ir fasadinių jo pusių, todėl žiūrovai gali patirti Vilniaus autentiką, natūralų tikrumą ir margą – net daugelį miestiečių nustebinantį – identitetą”, – sako projekto idėjos autorė Ž. Diavara.

Vilnių atskleidžia žmonių istorijos

„Kartą Vilniuje” – septynios atskiros novelės, tačiau bendras, visas jas jungiantis bruožas yra galimybė miestą atrasti, pamatyti ir patirti vis kito personažo akimis. Filmo herojai – septyni kruopščiai išieškoti, ypatingi žmonės, su unikaliomis istorijomis.

Pasak režisierės L. Lužytės, filmas apie jauną, kuriančią vilnietę Kamilę, leidžia patirti jausmingą Vilniaus pusę, o Lietuvoje jau kelis metus gyvenančios čekės Hedvikos istorija – apie integraciją ir LGBTQ+ bendruomenę.

Režisierės Elvinos Nevardauskaitės teigimu, filme Vilnius parodomas visais pjūviais – nuo Senamiesčio, iki Justiniškių, nuo pasivaikščiojimų miesto parkuose, iki kasdien pro priekinio automobilio stiklą matomų taksi vairuotojo maršrutų.

„Populiariausiose sostinės vietose panaktinėsime su kompozitore Migluma. Į savo ryškų pasaulį įsileis Vilniuje gyvenanti šeima iš Kamerūno. Neabejoju, kad kiekvieną žiūrovą drąsiau ir smalsiau gyventi įkvėps jautri neregio poeto ir redaktoriaus Alvydo istorija. Pasaulio breiko čempionės Nickos ambicingumas moko nesustoti, o rajonų atmosferą geriausiai jaučiantis taksi vairuotojas Laurynas širdis pavergs ne tik tuo, kaip pažįsta rajonų atmosferą, bet ir ypatinga savo asmenybe”, – sako E. Nevardauskaitė.

Žinią apie Vilnių skleis tarptautiniu mastu

Filmas „Kartą Vilniuje” įprasmina 700-ąsias Vilniaus miesto metines. Jo premjera kviestiniams svečiams įvyko praėjusių metų gruodį.

Šiemet filmas dalyvauja septynių tarptautinių užsienio festivalių konkursinėje programoje, todėl jau nuo balandžio pradės savo kelionę po skirtingus pasaulio žemynus. Lietuvoje taip pat vyksta privatūs kino seansai susidomėjusioms organizacijoms jų patalpose ar kultūros erdvėse, o vasarą tikimasi žiūrovus pakviesti į seansus po atviru dangumi.

Apkeliavęs festivalius ir kitus meno bei kultūros renginių formatus, šių metų pabaigoje filmas nuguls į kino platformas internete, kur bus pasiekiamas visiems.

Filmo anonsas: https://youtu.be/OmwmAxPYLYU

Registracija į Kovo 11-osios filmo peržiūrą menų fabrike „Loftas”: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdxALWBX86F58Wzp_iASFXR_Plz0T38aDpMsF36hjVEmvvYYg/viewform

Išsamiau apie renginį: https://www.facebook.com/events/428051952895907

Daugiau informacijos apie projektą: https://lt.onceinvilnius.com

Projektas ,,Kartą Vilniuje” yra skirtas Vilniaus 700 jubiliejui, kuris buvo švenčiamas 2023 metais, kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700″ kuruoja Vilniaus turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius”.

Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.

Nuotraukų autorius S. Lukoševičius

 

The post Planas Kovo 11-ajai – išskirtinė galimybė nemokamai išvysti filmą „Kartą Vilniuje” appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva