0

Dalinkitės

Europos Sąjungos farmacijos priežiūros agentūra derasi su vakcinos nuo mirtinai pavojingų raupų gamintoja, kad šį preparatą būtų galima panaudoti siekiant sustabdyti beždžionių raupų plitimą, ketvirtadienį sakė vienas aukšto rango pareigūnas.

Europos vaistų agentūra (EVA) nurodė „dėl visa pikta“ dirbanti su skiepų „Imvanex“ gamintoja, kad prireikus būtų užtikrintos reikiamos šio preparato atsargos.

„Nors šis [beždžionių raupų] protrūkis Europoje veikiausiai neturi precedento, šiuo metu tai nėra ekstremali visuomenės sveikatai padėtis“, – sakė EVA vakcinų vadovas Marco Cavaleri (Markas Kavaleris).

Beždžionių raupai yra giminingi tikriesiems raupams, kasmet nusinešdavusiems milijonus žmonių gyvybių visame pasaulyje, kol ši liga buvo galutinai išnaikinta 1980 metais. Tačiau beždžionių raupų simptomai paprastai būna daug švelnesni.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis nuo beždžionių raupų protrūkio pradžios gegužės pradžioje 30-yje šalių užregistruota daugiau kaip 550 šios ligos atvejų, neįskaitant Vakarų Afrikos šalių, kur ji yra endeminė..

„Imvanex“, gaminama Danijos bendrovės „Bavarian Nordic“, 2013 metais buvo patvirtinta EVA kaip priemonė nuo raupų, bet gamintoja tuo metu nebuvo įtraukusi į savo paraišką prašymo patvirtinti šią vakciną kaip priemonę kovai su beždžionių raupais.

„EVA krizinė darbo grupė derasi su [gamintoja], kad būtų pasiruošta pateikti duomenis, kurie galėtų palaikyti taikymo išplėtimą“, įtraukiant beždžionių raupus, sakė M. Cavaleri.

Bandymų su gyvūnais duomenys rodo, kad „Imvanex“ suteikia „veiksmingą“ apsaugą nuo beždžionių raupų, pridūrė agentūra.

Šia vakcina veikiausiai būtų skiepijami asmenys, turėję glaudžių kontaktų su beždžionių raupais užsikrėtusiais žmonėmis, siekiant išvengti ligos tolesnio plitimo.

EVA išreiškė viltį, kad bendrovė galės pateikti paraišką „kaip įmanoma greičiau“, sakė M. Cavaleri, bet konkrečių terminų neminėjo.

Agentūra taip pat pasiruošusi aptarti galimybes padidinti vakcinos gamybą, nes dabar turimos skiepų nuo raupų atsargos yra mažos, mat ši liga yra išnaikinta jau seniau kaip prieš keturis dešimtmečius, aiškino pareigūnas.

Europos Komisija praeitą savaitę sakė naujienų agentūrai AFP jau rengianti vakcinų ir vaistų nuo beždžionių raupų centralizuotus pirkimus.

Jungtinės Valstijos nurodė turinčios apie 1 000 „Imvanex“ dozių. Šis preparatas Amerikoje yra žinomas kaip JYNNEOS ir yra patvirtintas kaip priemonė nuo raupų.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis