0

Policija ruošiasi penktadienį Vilniuje prie Katedros numatytam rengti Lietuvos šeimų gynimo sąjūdžio mitingui: mobilizuojamos pareigūnų pajėgos, tvoromis tveriamos valdžios institucijos.

„Pareigūnų skaičius bus toks, koks būtinas užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą. Dirbs ir uniformuoti, ir civiliai pareigūnai, taip pat dialogo grupė. Į rezervą bus pasitelkti Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai“, – BNS ketvirtadienį sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Jo teigimu, planuojama apsaugoti svarbiausias šalies institucijas bei šalia mitingo vietos esančią Vidaus reikalų ministeriją.

„Planuojama aptverti Seimą ir Vyriausybę. Apsaugoti Vidaus reikalų ministerijos ir Prezidentūros pastatus“, – teigė policijos atstovas.

Jis pridūrė, kad prie Prezidentūros ir Vidaus reikalų ministerijos gali būti ribojamas patekimas, tam bus pasitelkti pareigūnai, šie pastatai, jeigu ir bus aptverti, tai tik iš dalies.

Anot R. Matonio, taip pat penktadienį tam tikrose vietose gali būti ir ribojamas eismas ar patekimas į tam tikras vietas, konkrečių jų policijos atstovas neįvardino, jis teigė, kad galutiniai sprendimai paaiškės ketvirtadienį po pietų.

„Galutiniai sprendimai bus priimti šiandien po pietų“, – sakė Policijos departamento atstovas spaudai.

Apie 5 tūkst. žmonių rugpjūčio 10 dieną buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Protestas peraugo į riaušes, dėl jų sulaikyta keliasdešimt asmenų.

Lietuvos šeimų sąjūdis rugsėjo 10 dieną planavo surengti mitingą prie Seimo, tačiau savivaldybė, persvarsčiusi anksčiau išduotą leidimą, nusprendė renginio neleisti. Ji sprendimą argumentavo per dideliu mitinguotųjų skaičiumi ir žvalgybos perspėjimais apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę ir kitus galimus pavojus.

Lietuvos šeimų sąjūdžio prašymas leisti mitinguoti prie Seimo persvarstytas po to, kai rugpjūtį po kito mitingo prie Seimo kilo riaušės.

Vilniaus savivaldybė trečiadienį leido Šeimų sąjūdžiui organizuoti mitingą rugsėjo 10-ąją prie Vilniaus arkikatedros.

Autorius Ramūnas Jakubauskas

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva