0

Parlamento sprendimas leisti medžiotojams naudoti naktinio matymo prietaisus  įsiutino vis nerimstančius tariamus gamtos gynėjus. Reaguodami į šią naujieną, KArtu politinio judėjimo atstovai atsako:

„Lieka tik griebtis už galvų iš nevilties. Atimama gyvūno teisė išgyventi.

Šis sprendimas dar kartą įrodo finansinių interesų dominavimą. Ekologinės katastrofos akivaizdoje, kai neišvengiamai turime keisti pasaulėžiūrą ir politinius veiksmus, mus supančios gamtos ir planetos išsaugojimui, mūsų išrinkti parlamentarai sviedžia šalį į priešinga pusę. Seimas atmesdamas Prezidento veto pademonstravo ne atsakingumą, problemų neišmanymą ir netgi ne populizmo vaikymąsi. Mūsų parlamentarai pasirinko cinišką lobizmą.

Iki šiol vyravusi medžioklės esmė kontroliuoti gyvūnų populiacijas ir užtikrinti ekosistemos sveikatą – kinta. Naktiniai taikikliai medžioklę paverčia turtuolių pramoga, prieinama tik tiems, kurie įstengia šią brangią įrangą įsigyti.

Nuo šiol medžioti bus galima naktį – gyvūnams aktyviu laikotarpiu, leidžiančiu laisviau ir saugiau ieškoti maisto, poruotis, kitaip tariant – gyventi… Iš gyvūnų atimama galimybė slėptis ir išgyventi. Taip pat, neįmanoma ginčyti fakto, kad nakties metu užkirsti kelią pažeidimams ir nelegaliai medžioklei bus žymiai sunkiau.

Įteisinus galingesnius ginklus medžioklėje bus daroma neatitaisoma žala Lietuvos laukinei gamtai, dar labiau primityvinamas ir skurdinamas požiūris į gamtą. Tokiais politiniais sprendimais ne tik nerodome solidarumo su progresyviau mąstančiu pasauliu, bet dar labiau tolstame nuo lygiavertės partnerystės tarp žmonių ir gamtos, išlaikydami bei padidindami kitų gyvybės formų išnaudojimą.

Išlieka klausimas, kam ši nauja tvarka yra palanki? Piliečiams, gamtai, patiems medžiotojams? Sunku surasti svarių argumentų, pagrindžiančių bet kokią tokio sprendimo naudą mūsų gamtai, gyvenamai aplinkai, taigi ir Lietuvos piliečiams. Su galingesniais ginklais ateis ir didesnė atsakomybė medžiotojams ir galimai didesnis vargas užtikrinti veiksmų skaidrumą. Belieka sekti pinigus – ginklų gamintojai galės nevaržomai pelnytis ir atliepti padidėjusį naktinių taikiklių poreikį Lietuvoje.

Šis sprendimas dar stipriau įrodo, kad privalome keisti valdančiąsias jėgas. Mes, KArtu, tikime, jog gamta yra visko pagrindas, todėl privalome kaip įmanoma greičiau priartėti prie ekocentristinio šalies valdymo.”

Prisidėkite prie Partijos KArtu įkūrimo jau gegužės pirmąją vyksiančiame steigiamąjame festivalyje Vilniuje.

The post Politinio judėjimo KArtu atsakas į naktinių taikiklių medžioklėje įteisinimą appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva