0

Popiežius Pranciškus sekmadienį išreiškė liūdesį dėl migrantų, žuvusių mėginant pasiekti Europą ir ieškant geresnio gyvenimo, sakydamas, kad šie žmonės neturėtų tapti politinės kovos „įrankiais“.

„Galvoju apie tuos, kurie žuvo kirsdami Lamanšo sąsiaurį, tuos, kurie stovi prie Baltarusijos sienų, kurių daugelis yra vaikai, ir tuos, kurie nuskendo Viduržemio jūroje. Tiek daug sielvarto, kai apie juos galvojame“, – sekmadienį kalbėjo popiežius per „Viešpaties angelo“ maldą.

„Atnaujinu nuoširdų kreipimąsi į tuos, kurie gali prisidėti prie šių problemų sprendimo, ypač civilines ir karines institucijas, kad supratimas ir dialogas pagaliau nugalėtų bet kokį politinį žmonių išnaudojimą“, – pridūrė jis.

Pontifiko žodžiai nuskambėjo, kai trečiadienį Lamanšo sąsiauryje nuskendo 27 Didžiąją Britaniją mėginę pasiekti migrantai.

Tuo tarpu Baltarusijoje dėl migrantų krizės tūkstančiai žmonių, daugiausia kurdai iš Irako, yra įstrigę pasienyje, mėgindami patekti į ES narę Lenkiją.

ES kaltina Baltarusijos autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką surengus krizę, keršijant už ES sankcijas, tuo tarpu Minskas tokius kaltinimus atmeta.

Užsienio verslo naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis