0

Prancūzijos energetikos milžinė „Total Energies“ pranešė nusprendusi ne vėliau kaip iki šių metų pabaigos sustabdyti visus naftos ir jos produktų pirkimus iš Rusijos.

„Atsižvelgdama į blogėjančią padėtį Ukrainoje ir į tai, kad yra alternatyvių apsirūpinimo šaltinių, „Total Energies“ vienašališkai nusprendė nebesudaryti naujų ir nebeatnaujinti esamų sutarčių dėl rusiškos naftos ir naftos produktų pirkimo, kad kuo greičiau, bet ne vėliau kaip iki 2022-ųjų pabaigos jų importo atsisakyti“, – teigiama Prancūzijos bendrovės pranešime.

Tris dešimtmečius Rusijoje veikianti „Total“ sulaukė kritikos dėl to, kad delsė skelbti pasitraukimo iš Rusijos planus po Kremliaus invazijos į Ukrainą prieš mėnesį, tačiau dabar pareiškė, kad „atsižvelgdama į konflikto aštrėjimą imasi atitinkamų priemonių“.

„Neabejotinai smerkiame Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, kuri turi tragiškų pasekmių Ukrainos gyventojams ir kelia grėsmę taikai visoje Europoje“, – pažymima įspūdingos apimties „Total“ pranešime.

Pabrėžusi, kad Rusijoje neeksploatuoja jokių naftos ar dujų telkinių bei suskystintų gamtinių dujų gamyklų, „Total“ nurodė, kad yra kelių nevalstybinių Rusijos bendrovių mažumos akcininkė. Patvirtindama, jog pradeda „laipsnišką  veiklos Rusijoje stabdymą“, Prancūzijos bendrovė pabrėžia, kad „nepažeis Rusijai taikomų sankcijų tikslo“, nes antraip „praturtėtų Rusijos verslininkai, o tai prieštarautų sankcijų esmei“.

Užsimindama apie didelę ES priklausomybę nuo rusiškų dujų „Total“ pareiškė, kad „atsižvelgdama į ES siekius dabartiniame etape išsaugoti rusiškų gamtinių dujų tiekimą, toliau tieks Europai suskystintas gamtines dujas iš gamyklos Jamalo pasiasalyje pagal ilgalaikes sutartis, kurių privalo laikytis tol, kol Europos vyriausybės manys, kad rusiškos dujos yra reikalingos“.

Redaktorius Svajūnas Laukineitis

BNS, Užsienio verslo naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis