0

Trečiadienį prasideda bendrasis priėmimas į aukštąsias ir profesines mokyklas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiemet studijų programas siūlo 16 universitetų ir 18 kolegijų.

Valstybės lėšomis numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių – 8,4 tūkst. į universitetus, 4,3 tūkst. į kolegijas.

Stojantieji į profesinio mokymo programas galės rinktis iš 59 profesinio mokymo įstaigų ir dviejų kolegijų. Į valstybės finansuojamas profesinio mokymo vietas planuojama priimti 20,6 tūkst. asmenų.

Prioritetinėmis laikomos pedagogikos, slaugos ir informatikos studijų programos.

„Atsižvelgus į darbo rinkos rodiklius, valstybės finansavimą numatome suteikti visiems stojantiesiems į šias specialybes, neriboti jų priėmimo. Tai reiškia, kad bus priimami visi norintys mokytis ir tenkinantys minimalius priėmimo reikalavimus“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.

Pasak jo, nuo rugsėjo 299 eurų dydžio stipendijos kas mėnesį bus mokamos įstojusiesiems į valstybės finansuojamas prioritetinių specializacijų bakalauro pedagogikos studijas bei pedagogines gretutines studijas.

Likus vieniems metams iki pedagogo kvalifikacijos įgijimo, valstybės finansuojamų ar nefinansuojamų prioritetinių specializacijų bakalauro pedagogikos studijų ir pedagoginių gretutinių studijų, pedagoginių profesinių studijų studentų stipendijos bus didinamos iki 506 eurų.

„Padidintas išmokas gaus paskutinio kurso studentai, pasirinkę darbą šalies mokyklose, tai yra turintys sudarytą sutartį su savivaldybe, savivaldybės arba valstybine mokykla ir įsipareigoję po studijų baigimo ten išdirbti ne trumpiau kaip trejus metus per penkerių metų laikotarpį, ne mažiau kaip 0,7 etato“, – teigė G. Jakštas.

Prioritetinėmis pedagogikos krypties studijų programų specializacijomis laikomos matematika, fizika, chemija, biologija, technologijos, istorija, geografija, lietuvių kalba ir literatūra, pradinis ugdymas, taip pat specialioji pedagoginė pagalba.

Dar viena šių metų naujovė aukštajame moksle – priėmimas į trumposios pakopos studijų programas kolegijose. Į šias studijas gali pretenduoti asmenys, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą arba profesinę kvalifikaciją. Stojantieji bus priimami į informatikos inžinerijos ir programų sistemų studijų krypčių programas.

Priėmimą sudaro du etapai – pagrindinis ir papildomas. Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti iki liepos 25 dienos. Studijų sutartys bus sudaromos iki rugpjūčio 2 dienos. Rugpjūčio 3–5 dienomis vyks papildomas priėmimas.

Stojančiųjų į profesines mokyklas prašymai bus priimami iki rugpjūčio 5 dienos, pagrindinio priėmimo etapo rezultatai paaiškės rugpjūčio 12 dieną, o papildomas priėmimas į likusias laisvas vietas numatytas rugpjūčio 19–23 dienomis.

BNS, Lietuvos naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva