Skip to content
Klaipedieciams.lt
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai
Klaipedieciams.lt
Menu
Menu Close
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Sveikata
  • Verslas
  • Išsikalbėk
  • Reklama
  • Kontaktai

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Premjeras ir Vyriausybė remia Ukrainą

  • 2024-12-21
  • Klaipedieciams.lt
  • Pasaulis

Vizitu Kyjive penktadienį viešintys Ministras Pirmininkas Gintautas Paluckas ir Ministrų kabineto nariai pabrėžė nepajudinamą Lietuvos paramą Ukrainai ir su šalies vadovais aptarė aktualiausius praktinius paramos ir saugumo padėties klausimus. Šiandien įvykęs Lietuvos ir Ukrainos Vyriausybių susitikimas – pirmas toks glaudaus šalių bendradarbiavimo istorijoje. Vizitas surengtas Ukrainos Premjero Denyso Šmyhalio kvietimu.

Premjeras G. Paluckas vizitą pradėjo kovoje už laisvę žuvusių Ukrainos karių pagerbimu, vėliau susitiko su Ministru Pirmininku D. Šmyhaliu, Prezidentu Volodymyru Zelenskiu, Aukščiausiosios Rados Pirmininku Ruslanu Stefančiuku.

„Šis gausios Lietuvos delegacijos vizitas, kartu ir pirmasis mano kaip Ministro Pirmininko vizitas užsienyje, pabrėžia neužgesiantį Lietuvos solidarumą su Rusijos užpulta Ukraina ir neišblėsiančią paramą – iki ukrainiečių pergalės ir po jos. Ji yra svarbi visais formatais ir visose srityse, todėl džiaugiuosi, kad mūsų Vyriausybių ministrai šiandien galėjo ją betarpiškai aptarti“, – sakė Vyriausybės vadovas G. Paluckas.

Ilgalaikė, glaudi Lietuvos ir Ukrainos draugystė bei strateginė partnerystė pabrėžiama ir abiejų šalių premjerų šiandien patvirtintame bendrame pareiškime.

Juo deklaruojamas vieningas pasiryžimas nutraukti neteisėtą, neišprovokuotą ir nepateisinamą Rusijos agresijos karą, atkurti Ukrainos suverenitetą bei teritorinį vientisumą atsižvelgiant į jos tarptautiniu mastu pripažintas sienas, siekiančias jos teritorinius vandenis. Be kita ko, pareiškime pažymimas Lietuvos įsipareigojimas Ukrainos saugumo ir gynybos sektoriui kasmet skirti ne mažiau kaip 0,25 proc. Lietuvos BVP siekiančią paramą, būtinybė visapusiškai remti dvišalius bendradarbiavimo projektus gynybos pramonės srityje bei kitos priemonės, svarbios siekiant bendro prioriteto – Ukrainos pergalės.

„Spausti Ukrainą greitai, nuolaidomis agresoriui grįstai taikai, būtų ne tik amoralu, bet ir trumparegiška. Tokia taika tebūtų apgaulinga pauzė, spąstai ir Ukrainai, ir visai Europai – laikinas atokvėpis iki kito Rusijos agresijos veiksmo. Mūsų prioritetas yra užtikrinti, kad Ukrainos pozicijos sutvirtėtų. Ukraina niekuomet nesuteikė pagrindo abejoti, kad nugalėti ji gali, tad abejonių neturi kelti ir Ukrainą remiančių šalių parama bei tai, ko ja siekiame: padėti ukrainiečiams nugalėti ir taip sukurti sąlygas tvariai, teisingai taikai Europoje“, – sakė premjeras G. Paluckas.

Su Ukrainos vadovais premjeras G. Paluckas penktadienį išsamiai aptarė skubiausius karinės, humanitarinės, ekonominės, politinės paramos Ukrainai poreikius, taip pat kalbėta apie padėtį fronte Ukrainoje bei saugumo situaciją regione ir Europoje. Vyriausybės vadovas pakartojo tvirtą Lietuvos paramą Ukrainos Pergalės planui ir tikėjimą jo įgyvendinimu, susitelkus visiems Ukrainos partneriams.

Pokalbiuose pabrėžta, kad Lietuva ir toliau aktyviai prisidės prie kuo spartesnės ir sklandesnės Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos bei tam būtinų reformų įgyvendinimo. Premjeras G. Paluckas išreiškė lūkestį, jog narystės Europos Sąjungoje siekiančios Ukrainos derybos dėl dviejų pirmųjų skyrių grupių prasidės jau 2025 m. pirmoje pusėje. Be Ukrainos narystės ES ir NATO nebus užbaigta vieningos, laisvos ir taikios Europos dėlionė, pridūrė Lietuvos Ministras Pirmininkas.

Pažymėta ir paramos Ukrainos atstatymui bei atsigavimui svarba – šioje srityje Lietuva ir toliau rodys lyderystę, kviesdama nelaukti karo pabaigos ir tarptautinius partnerius, sakė G. Paluckas.

Susitikimuose akcentuota būtinybė didinti spaudimą sankcijomis Rusijai ir Baltarusijai, kaip ir dar griežtesnės priemonės prieš sankcijų apėjimo schemas.

Kaip būtinas tvarios taikos dedamąsias Lietuvos premjeras pabrėžė sankcionuoto ir viso įšaldyto Rusijos turto panaudojimą, kompensuojant dėl karinės agresijos patirtą žalą, taip pat Rusijos, įskaitant aukščiausių vadovų, atsakomybę už nusikaltimus Ukrainoje, įsteigiant Specialųjį tarptautinį tribunolą.

Vizitą Kyjive premjeras G. Paluckas ir Vyriausybės nariai baigė apsilankymu Lietuvos ambasadoje. Šalies diplomatams ir ambasados darbuotojams premjeras padėkojo už atliekamą itin reikšmingą darbą labai nepaprastomis sąlygomis.

Bendras Lietuvos ir Ukrainos Ministrų Pirmininkų pareiškimas lietuvių ir anglų kalbomis.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija
Laima Penek | LRVK
Laima Penek | LRVK
Laima Penek | LRVK

The post Premjeras ir Vyriausybė remia Ukrainą appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Panašūs straipsniai:

Prieš teismą stos Rusijos pilietis, pažeidęs sankcijas

2025-05-12
Horoskopas

Astrologinė prognozė gegužės 12-ai

2025-05-12

Amatininko kelias „Keramikos dienose“

2025-05-11

Klaipėdoje nuteisti vagys

2025-05-09

„Omniva“: siuntos Lietuvoje sparčiai auga

2025-05-09

Pratybos Klaipėdos uoste

2025-05-08

“Žalgiriui” nepasipriešinęs “Neptūnas” fiksavo sezono antirekordą

2025-05-08

Uostamiesčio laivai ir valstybės rezervas – naujoje bazėje

2025-05-07

M. K. Čiurlionio dailės muziejus turi vadovę

2025-05-06

Europos Parlamentas panaikino P. Gražulio teisinę neliečiamybę

2025-05-06

Saugumui skolinamasi 400 milijonų eurų

2025-05-06

Klaipėdos uostas bus saugesnis

2025-05-06

R. Čepaitienė. Šviesos takais

2025-05-04

Sportininkų g. iškils modernus futbolo maniežas

2025-05-04

Klaipėdos uostas pradeda kruizų sezoną

2025-05-03

Premjeras sveikina Lenkiją nacionalinės šventės proga

2025-05-03

Prieš Motinos dieną įjungiami Klaipėdos miesto fontanai

2025-05-02

Pristatyti vaikų darželio „Boružėlė“ rekonstrukcijos planai

2025-05-02

Prezidentas sveikina Izraelį nepriklausomybės metinių proga

2025-05-01

Teismui perduota Seimo nario A. Bagdono baudžiamoji byla

2025-04-30

Faktai apie Klaipėdos butų rinką

2025-04-30

Klaipėdos policija šįkart girtų nepagavo

2025-04-30

Išrinkti geriausi Klaipėdos miesto sveikatos sergėtojai

2025-04-30

„Klaipėdos energijos“ šiluma – tarp pigiausių Lietuvoje

2025-04-29

Teisme byla dėl narkotikų ir ginklų

2025-04-28

Atliekų gamykla galėjo būti padegta?

2025-04-28

D. Žalimas apie premjerą ir Žemaitaitį

2025-04-27

Klaipėdos uoste žymus augimas

2025-04-26

Nuteistas įmonės direktorius, apgaule gavęs valstybės subsidiją

2025-04-24

Būdama keturiasdešimties šiaulietė tapo elektrike

2025-04-24

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@klaipedieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Klaipedieciams.lt