0

Premjerė Ingrida Šimonytė sako su šalies vadovu Gitanu Nausėda bendraujanti kituose formatuose, o nuo rugsėjo nutrūkusius reguliarius darbo susitikimus komentuoja trumpai: „Na, nevyksta ir nevyksta“.

„Na, nevyksta ir nevyksta. Yra formatų, kuriuose mes susitinkam su ekscelencija prezidentu, yra Valstybės gynimo taryba, yra kiti formatai, o daugiau kažkokių didelių aktualijų šiuo metu nėra buvę, tai tiesiog darbo tvarka bendradarbiaujame“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis tokią situaciją įvardija kaip santykių krizę, tačiau pažymi, kad prezidentas ir premjeras turi bendrauti – to reikalauja pareigybė.

„Tai yra santykių krizė tam tikra. Ir pas mus buvo, tik gal ne tokios ilgos. Mes kalbėjomės visą laiką, nebuvo taip, kad nesikalbėtumėm, ir su ponia Grybauskaite buvo įtampų, bet sėdėjom ir kalbėjom, privalo kalbėtis prezidentas su premjere ar premjeru. Tu negali elgtis kaip privatus asmuo – tau patinka, nepatinka, įsižeidęs, tiesiog pareigybė reikalauja bendrauti“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, įprastai premjero ir prezidento susitikimai yra kassavaitiniai, kartais neįvykdavo dėl užsienio vizitų, bet „buvo neoficialus sutarimas bent kartą per savaitę susitikt“.

„Be abejo, prezidentas turi kviesti premjerą atvykti. Supraskit paprastai – turbūt premjeras nesisiūlys labai dažnai, kad „gal tu mane pakviest galėtum“, tiesiog yra iniciatyva (prezidento). Bet gal bendrauja kituose formatuose, gal pietauja, gal vakarieniauja, gal taip kažkur kavą geria, čia pasirinkimo reikalas, tie susitikimai nėra oficialūs“, – kalbėjo buvęs premjeras.

„Žiema santykiuose, kažkada jūs (žurnalistai) tokią frazę buvot išsakę, kad tarp Prezidentūros ir Vyriausybės įšalas ar žiema, matyt, žiema artėja arba jau atėjo“, – situaciją komentavo S. Skvernelis.

Naujienų portalas „15min“ skelbė, kad, pagal viešas darbotvarkes, paskutinis prezidento ir premjerės darbo susitikimas vyko rugsėjo 6 dieną. Įprastai šalies vadovo ir premjero darbo susitikimai vykdavo kiekvieną pirmadienį.

Autorė Milena Andrukaitytė

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva