0

Vokietijoje su darbo vizitu viešinti premjerė Ingrida Šimonytė Lietuvos ambasadoje Berlyne šeštadienį susitiko su vietos lietuvių bendruomene, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

„Aktyvios, savitarpio ryšį saugančios, tradicijas puoselėjančios lietuvių bendruomenės savo pavyzdžiu visuomet rodo, kad nešioti Lietuvą širdyje galima nepriklausomai nuo to, ar šiandien esi joje, ar įvairiopos gyvenimo aplinkybės atvedė svetur“, – pranešime teigė I. Šimonytė.

„Džiugu, kad ir čia, Vokietijoje, daugybės žmonių nėra pamirštama nei lietuvybė, nei tai, kas šiuo metu svarbu visiems, branginantiems laisvę ir taiką – solidarumas su Ukraina“, – pridūrė premjerė.

Vokietijoje šiuo metu gyvena kiek daugiau nei 58 tūkst. Lietuvos piliečių.

I. Šimonytė su Latvijos ir Estijos kolegomis savaitgalį lankosi Vokietijoje, kur taip pat atsiims apdovanojimą už indėlį į laisvą ekonomiją.

Per vizitą Vokietijoje Baltijos valstybių premjerai taip pat aptars regiono energetinio saugumo, energijos kainų, paramos Ukrainai ir jos atstatymo, projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo, sankcijų Rusijai tęstinumo bei tolesnio griežtinimo klausimus.

BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis