0

Dalinkitės

Šią savaitę, kai buvo svarstomos tokios „smulkmenos“, kaip karo būgnai aplink tranzitą į Kaliningradą, kai vėl skamba grasinimai terorizuoti visus naujais karantinais ir tyrimais ne tik „koroniniais“, bet ir „beždžioniniais“, sužinojome kelias svarbias žinias, bet liko klausimų.

Pirma: premjerė ir visas jos politinis štabas bei gerbėjų klubas yra nepaprastai jautrūs sarkazmui (tegul ir nevykusiam), tarsi pati Ingrida Šimonytė nebūtų viešai Seimo salėj oponentus (kad ir netiesiogiai) vadinusi durniais. Nesugebėdama atsakyti į paprastus klausimus premjerė, kaip beviltišku falcetu visais  kanalais klykia jos fanatiškų gerbėjų klubas – labai įžeista ir pažeminta, gal jau net venas tuoj pjausis – raginu to nedaryti.

Pati I. Šimonytė, jos garbei, pasakė apie tai ne tiek jau ir daug. Užtat limonadinėmis ašaromis (kaip kokiame Cicino-Nedzinsko-Minedo koncerte) apsiraudojo visas fanų klubas. Nuo Seimo narių iki Facebook “burbuliatorių”. Caraitei, mat,  špygą parodė. Bus karas dėl to ar ne – spręs ne falcetu cypiantieji premjerės šalininkai ar jos nekenčiantieji. Tai net ne Lietuvoje bus sprendžiama.

Bet tai svarbi proga valdantiesiems sriūbauti dėl „politinio nekorektiškumo“, „siaubingo chamizmo“ ir „rusiško naratyvo“. Taip ar anaip, o valdžia buvo priversta kreiptis į Europos Sąjungą dėl eilinjui sankcijų Rusijai paketo kai kurių nuostatų taikymo Rusijai. Nors labai tikėjosi, kad užteks nė velnio šia kryptimi nedirbus perduoti rusams vieną kitą raštą per geležinkelių kompanijų kanceliarijas. Mat ir Lukašenka jau gana atvirai grasina karu. Kad ir kiek žeistūsi jautrios valdančiųjų kairuoliškos širdelės – Kaliningrado problemą formuojant sankcijų paketus iš anksto įvertin ti buvo jų pareiga.

Antra: “Atsiranda” konkurentų Kauno miesto merui Visvaldui Matijošaičiui būsimuosiuose savivaldos  rinkimuose. Kaip aiškėja, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) aktyvo nuotaikos rodo, kad stoti į kovą dėl Vilniaus mero posto didžiausius šansus turi parlamentarė Rasa Budbergytė, o dėl Kauno miesto – partijos skyriaus pirmininkas Darius Razmislevičius. Kas pastarasis toks dar reikės daugeliui kauniečių paaiškinti, bet dabartinio mero komanda jau dabar linksminasi socialiniuose tinkluose – nieko opozicija neturi.

Mano asmenine nuomone, kuri niekam neprivalo patikti, tai reiškia, jog bent jau LSDP susitaikė su nulinėmis galimybėmis bei kels nors ką nors. Nacionalinei partijai juk reikia įsmeigti bent gairelę antrajame pagal dydį mieste.

Konservatoriai sako, kad kažką kels irgi, bet tai dar neva paslaptis. Kitados iš Valstiečių bei žaliųjų varpinės minėta ir Aurelijaus Verygos pavardė ir tai klausimas gana įdomus: ar sutiks kauniečiai padaryti Laisvės alėją Naisių blaivybės filialu?

Kol kas realijos Kaune nelabai tekinta: Matijošaitis stovi toks pats sau „krabas“. Konservatoriai – krabas kolektyvinis, alternatyvus, bet ant kojų nepastovintis, o visi kiti …. . Nieko nesinori įžeisti.

Trečia: Seimo opozicija yra irgi  skalikas be dantų – triukšmo kelia daug, o uodegą pabruka greitai. Porą savaičių pavaizdavę kietus ir principingus, boikotavę posėdžius jie grįžo į salę, prarijo saldainiuką ir pripažino esą politiškai užkimę. Jie grįžo, kai valdantieji įtraukė opozicijos klausimus darbotvarkėn, nors buvo aiškiai žinoma, kad visus pasiūlymus atmes.

Taip ir įvyko. Visi siūlymai atmesti, blogiausias visų laikų žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas toliau gali (pasaulinės maisto krizės kontekste) niokoti šalies žemės ūkį “žalio kurso” perversijomis. O visokios Seimo komisijos aiškinsis ar labai jautriai premjerės bei jos palaižūnų širdelę užgavo kažkoks ten klausimas, ar ne. Rusijai ir jos tikrajai agentūrai tokia smėlio dėžė tik į naudą. Joninės baigėsi, pagirios (pirmiausia politinės) gresia būti sunkios. Mat karas pašonėje tęsiasi nepaisant dekoratyvinių dvikovų dėl politinių įsižeidimų.

***

Būtų daugiau lyg nieko naujo, bet JAV Aukščiausiais Teismas nutarė, jog žudyti vaikus įsčiose ne visais atvejais yra šventa moterų teisė. Viso pasaulio kairuolynas jau subliovė sutartinėmis. Belieka, kad jautrios mūsų Laisvės partijos sielos, pasibodėjusios tokiu konservatyviu gestu, pasiūlytų inicijuoti JAV pašalinimą iš NATO. Prieš Lenkiiją juk pašūkaujame dėl gėjų teisių ir jų teismų reformų? Tai kodėl gi nebūti nuosekliems? Kiniją kvailais ir neišprovokuotais išpuoliais jau beveik nugalėjus galima ir Vašingtono retrogradus pastatyti į vietą. Juk mes pažangos priešaky. Mus ir nuo rusų apgins leftistų taktinės grupuotės. Negi to nesapnavote ieškodami paparčio žiedo?

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva