0

Rugsėjo 1-ąją moksleiviams grįžus į klases sergamumas COVID-19 gali gerokai šoktelėti į viršų, įspėja premjerė Ingrida Šimonytė.

Jeigu to nenutiktų, anot jos, gali būti, kad rugsėjo 13-ąją numatyti įvesti dideli apribojimai imuniteto neturintiems asmenims gali būti atšaukti.

„Turime turėti minty, kad mūsų laukia rugsėjo 1-oji, kada mokiniai grįš į mokyklas, į kontaktinį ugdymą. Taip jau yra, tą ir Izraelis stebi net ir būdamas labai aukštu procentu paskiepyta valstybė, kad mokiniams grįžus į mokyklas atvejų skaičiaus augimas labai smarkiai paspartėjo“, – ketvirtadienį interviu „InfoTV“ sakė Vyriausybės vadovė.

„Net jei dabar ir matysime kokią nors stabilizaciją, vis vien labiausiai turbūt reikės stebėti situaciją po rugsėjo 1-osios“, – pridūrė ji.

Pasak I. Šimonytės, sparčiai pradėjus daugėti naujų užsikrėtimų ir dar labiau pildytis COVID-19 lovoms ligoninėse, pradės galioti Vyriausybės jau priimti ribojimai, pagal kuriuos imuniteto arba neigiamo testo rezultato neturintys asmenys negalės apsipirkti dideliuose prekybos centruose, lankytis maitinimo, laisvalaikio, pramogų įstaigose, grožio salonuose ir pan.

Kita vertus, ji neatmetė galimybės, kad pastaruoju metu paspartėję skiepijimosi nuo koronaviruso tempai padės išvengti tokios situacijos.

„Jeigu atsitiktų taip, kad skiepijimosi tempai „nulaužtų“ atvejų kreivę žemyn ir mes aiškiai matytume, kad ligoninės nebesipildo, o galbūt pradeda ir tuštėti, tuomet ribojimų dėl ribojimų niekas neves“, – sakė I. Šimonytė.

„Juk Vyriausybė ne todėl nustato apribojimus, kad čia yra kažkokia maniakų Vyriausybė, kuri neturi, ką veikti, ir nori visiems įvesti apribojimus, kaip kartais samprotauja ar kritikai, ar dalis visuomenės“, – tvirtino ji.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva