0

Premjerė Ingrida Šimonytė žada kitos savaitės pradžioje paskelbti sprendimą dėl trauktis pasiryžusių užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio ir susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio.

„Rytoj aš išvykstu į Moldovą ir manau, kad ką nuspręsiu, informuosiu kitos savaitės pradžioje“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį paskelbė, jog yra pasiruošęs trauktis dėl tebesitęsiančio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą, nepaisant įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei. Jis sakė trečiadienio vakarą apie tai informavęs premjerę.

I. Šimonytė taip pat ketvirtadienį patvirtino, jog yra gavusi komandiruotėje užsienyje esančio Laisvės partijos deleguoto susisiekimo ministro M. Skuodžio sutikimą trauktis.

M. Skuodis vėliau ketvirtadienį rengia nuotolinę spaudos konferenciją.

Vyriausybės vadovė sakė sprendimą dėl ministrų priimsianti „pagal politinės atsakomybės kriterijus“.

„Abu yra politikai, ministrų kabineto nariai, ir jeigu kažkam atrodo, kad yra tokia situacija, kai savo politinę atsakomybę reikia iškelti kaip šios situacijos sprendimo vieną iš galimų būdų, tai yra politikų valia. Jeigu aš nutarčiau, kad aš priimsiu kurio nors ministro ar abiejų ministrų sprendimą trauktis, apie tai aš informuosiu ekscelenciją prezidentą“, – sakė premjerė.

Klausiama, ar susiklosčiusi situacija nedaro žalos Lietuvos reputacijai, premjerė teigė, kad „didžiausią žalą Lietuvos reputacijai kelia žmonės, kurie kalba apie žalą Lietuvos reputacijai, kaip paradoksaliai tai beskambėtų“.

„Todėl, kad šiose kalbose aš girdžiu, kad Lietuvą apleido tarptautiniai partneriai, kad mes nebegalime tikėtis JAV paramos įvairiais klausimais, bet, tiesą sakant, aš neturiu jokio pagrindo manyti, kad taip yra“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Trečiadienį įsigaliojus amerikiečių sankcijoms „Belaruskalij“, per Lietuvą toliau vyksta šios įmonės gaminamų trąšų tranzitas.

„Lietuvos geležinkeliai“ pranešė, kad lapkritį „Belaruskalij“ atliko avansinį mokėjimą bendrovei už paslaugas, o šių lėšų gali pakakti pervežimams gruodį ir daliai sausio.

Valstybės valdoma įmonė tvirtino, kad apie avansinį mokėjimą buvo informuotos Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijos. G. Landsbergis sakė, kad apie apmokėjimą už gruodį informuotas nebuvo.

„LTG Cargo“ vidutiniškai gabeno per 10 mln. tonų „Belaruskalij“ krovinių per metus už maždaug 60 mln. eurų.

JAV Iždo departamentas sankcijas „Belaruskalij“ įvedė rugpjūtį ir iki gruodžio 8-osios verslui davė laiko užbaigti sandorius.

Autorė Milena Andrukaitytė

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva