0

Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvauja Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime Briuselyje. Europos vadovai ketvirtadienį sutarė dėl ES daugiametės finansinės perspektyvos peržiūros, numatant 50 mlrd. eurų ilgalaikę finansinę paramą Ukrainai.

Šalies vadovas, kreipdamasis į Europos lyderius, pažymėjo paramos Ukrainai svarbą ir būtinybę ES demonstruoti vienybę bei tesėti Ukrainai duotus pažadus. Prezidentas akcentavo, kad 50 mlrd. eurų finansinė parama yra gyvybiškai svarbi kariaujančiai Ukrainai siekiant užtikrinti valstybės funkcionavimą karo metu.

„Šiuo sprendimu ES pademonstravo vienybę ir ryžtą remti Ukrainą. Tikiu, kad mūsų karinė, finansinė ir politinė parama paspartins Ukrainos pergalę ir taikos sugrįžimą į Europą“, – kalbėjo Prezidentas.

EVT susitikime šalies vadovas pabrėžė, kad būtina išlaikyti ir sustiprinti paramą Ukrainai Europos taikos priemonės rėmuose. „Šis instrumentas parodė savo veiksmingumą, todėl kviečiu didinti paramą Ukrainai, papildomai skiriant 5 mlrd. eurų“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pažymėjo, kad būtina įgyvendinti anksčiau priimtus sprendimus dėl 1 mln. šaudmenų perdavimo Ukrainai. Pasak Lietuvos vadovo, tai yra kolektyvinis ES įsipareigojimas, kuris privalo būti įvykdytas kuo skubiau.

Prezidentas teigė, kad svarbu stiprinti ES gynybos pramonę ir didinti amunicijos gamybą, skirti papildomą finansavimą šiam tikslui ir įgyvendinti bendrus projektus su transatlantiniais sąjungininkais.

Lietuvos vadovas taip pat akcentavo, kad kiti svarbūs paramos užtikrinimo Ukrainai žingsniai – derybų dėl narystės ES su Ukraina pradžia, sankcijų Rusijai politikos tęstinumas ir stiprinimas, agresorės Rusijos užšaldyto turto panaudojimas Ukrainos atstatymui.

The post Prezidentas: ES dar kartą pademonstravo vienybę ir ryžtą remti Ukrainą appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva