0

Susitikime aptarti dvišaliai santykiai, ekonominis bendradarbiavimas, parama Ukrainai, gynybos ir saugumo aktualijos, taip pat situacija Lietuvos ir Lenkijos pasienyje.

„Esame artimi sąjungininkai ir strateginiai partneriai. Saugumo situacija reikalauja iš mūsų konsoliduotų pastangų. Lietuva yra pasirengusi išlaikyti ir stiprinti strateginę partnerystę su Lenkija užtikrinant regioninį saugumą, teikiant paramą Ukrainai, įgyvendinant bendras iniciatyvas saugumo ir gynybos pramonės plėtrai“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos vadovas pabrėžė  vertinantis Lenkijos indėlį į mūsų regiono saugumą, dalyvavimą Baltijos šalių oro policijos misijoje, taip pat nuolatinę paramą Ukrainai ir demonstruojamą lyderystę išlaidų gynybai srityje.

Šalies vadovas išreiškė susirūpinimą dėl situacijos Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. „Tikime Lenkijos valdžios institucijų gebėjimu surasti sprendimus, leisiančius ir toliau užtikrinti tinkamą prekių bei asmenų judėjimą Europos Sąjungos vidaus rinkoje“, – teigė Prezidentas.

Kalbėdamas apie paramą Ukrainai, Lietuvos vadovas pabrėžė, kad demokratinis pasaulis turi išlaikyti vienybę, susitelkimą bei tempą ir remti agresorės Rusijos užpultą šalį iki pergalės.

„Šiandien Ukrainai kaip niekad būtina sustiprinta ir ilgalaikė karinė parama. Privalome įgyvendinti savo įsipareigojimus pristatyti ukrainiečiams 1 mln. artilerijos šaudmenų. Turime stiprinti ES gynybos pramonę, sukurti reikiamus finansinius instrumentus jos vystymui bei amunicijos tiekimo Ukrainai užtikrinimui“, – kalbėjo Prezidentas.

LRP.lt informacija ir nuotr.

P.S. Lietuvos ministrė pirmininkė I. Šimonytė, kuri irgi netvardo geismo prezidentauti,  prieš kelias dienas iškoneveikė Lenkijos politinę poziciją, sukeldama politinį skandalą. G. Nausėda ir I. Šimonytė nori abu būti prezidentais. Rinkimai pavasariop.

 

 

The post Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku Donaldu Tusku appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva