0

Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą žmonių iš visos Lietuvos kurtais kalėdiniais žaisliukais. Taip pat šventiniam laikotarpiui lankytojams atvertas Prezidentūros kiemas, kuriame pirmą kartą įžiebta Kalėdų eglė.

Trečius metus iš eilės pirmoji ponia D. Nausėdienė inicijuoja kūrybingumą ir bendruomeninę dvasią skleidžiančią kalėdinių žaisliukų kūrimo akciją, kuri šiais metais pavadinta „Angelo sparnai“. Į akciją įsitraukė visos šalies savivaldybės, keli šimtai bendruomenių ir organizacijų – mokyklos, dienos centrai, socialinių paslaugų centrai, senelių namai ir įvairios įstaigos bei Prezidento iniciatyvos „Lietuvos galia“ dalyviai.

Akcijos dalyvių nertais angelais ir pagamintais angelo sparnais papuošta pagrindinė Prezidentūros eglė. Ją Prezidentas ir ponia Diana įžiebė kartu su 360 vaikų, atvykusių iš įvairių Lietuvos savivaldybių.

„Šventinis laikotarpis – stebuklingas metų laikas, kuris primena mums apie tai, kas svarbiausia – dalijimąsi gėriu, bendrystę ir laiką su pačiais artimiausiais. Angelai ir jų sparnai, atkeliavę iš visos Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenių, būtent tai ir simbolizuoja – mūsų bendrystę ir gebėjimą susitelkti“, – sakė Prezidentas.

Eglutės įžiebimas taip pat pažymi prieš trejus metus prasidėjusios Prezidento ir pirmosios ponios iniciatyvos „Kalėdų skambesys Atviroje Prezidentūroje“ pradžią. Jos metu šventiškai papuoštas Prezidento rūmų vidinis kiemas ir istorinis parkas bus atviri lankytojams visu šventiniu laikotarpiu (iki sausio 7 d.), o net tris sekmadienius iš eilės nuo 16.00 iki 17.00 val. Prezidentūros vidiniame kieme skambės gyvai atliekamos kalėdinės giesmės.

Atvėrus Prezidento rūmų kiemą visuomenei, pirmą kartą jame puošiama ir Kalėdų eglė, kurią lydi autorinė kompozicija, įkvėpta katalikiškų tradicijų ir senųjų Lietuvos amatų. Šventinę kompoziciją sudaro 10 metrų aukščio Kalėdų eglė, keturios advento žvakės bei medinė prakartėlė, sukurta pagal žinomos šalies tautodailininkės Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės autorinį karpinį.

The post Prezidentas ir pirmoji ponia įžiebė pagrindinę Prezidentūros kalėdinę eglę appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva