0

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, tęsdamas tradicines darbo dienas regionuose, su komanda dirbo Švenčionių rajone. Šalies vadovas susitiko su Švenčionių rajono savivaldybės meru Rimantu Klipčiumi, dalyvavo diskusijoje su mokiniais, Švenčionėliuose susitiko su bendruomene „Miško uostas“.

Susitikime su Švenčionių rajono savivaldybės meru šalies vadovas aptarė Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimą, prastą regiono kelių būklę, Prezidento iniciatyvą decentralizuoti kelių tvarkymą. Susitikime su meru ir jo komanda Prezidentas taip pat aptarė savivaldybių savarankiškumo didinimo, bendradarbiavimo su kitomis valdžios institucijomis klausimus. Susitikime kalbėtasi apie poreikį efektyviau įgyvendinti Europos Sąjungos paramą regionuose.

Valstybės vadovas lankėsi Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje, kur dalyvavo diskusijoje su vyresniųjų klasių mokiniais pilietiškumo tema „Geras politikas – tvirtos valstybės kūrėjas“.

Prezidentas vizito metu Švenčionėliuose aplankė jo globojamoje iniciatyvoje „Lietuvos galia“ dalyvaujančią bendruomenę „Miško uostas“, kuri susibūrė 2017-aisiais iš didmiesčių persikėlusių jaunų žmonių iniciatyva. Šiuo metu bendruomenę sudaro 50 narių, kurie mieste siekia sukurti infrastruktūrą patogiam ir šiuolaikiškam gyvenimui bei kviečia jaunus profesionalus atrasti tvaresnį alternatyvų gyvenimo būdą toliau nuo miesto šurmulio.

„Jūsų bendruomenės ir Švenčionių rajono savivaldybės vystoma Švenčionėlių, kūrybinių industrijų miesto, vizija – įkvėpimas tiek kitoms bendruomenėms, tiek savivaldybėms. Žavi ir tai, kad didžioji dalis bendruomenės, užaugsi Lietuvos didmiesčiuose, kituose Lietuvos ir užsienio miestuose, nusprendė prisijungti prie unikalios bendruomenės mažame Lietuvos pakraštyje esančiame mieste“, – sakė Prezidentas Švenčionėlių geležinkelio stotyje įsikūrusioje erdvėje „Šiaurės stotis“ vykusiame susitikime.

Prezidentas pasidžiaugė bendruomenės taikomais tvariais sprendimais. „Esate puikus pavyzdys, kaip, naudojantis šiuolaikine galimybe dirbti nuotoliniu būdu ir įveiklinant nenaudojamus miesto infrastruktūros pastatus, galima atrasti lėtesnį ir sveikesnį gyvenimo ritmą, stipresnius tarpusavio ryšius, tvaresnę kasdienybę be automobilio“, – sakė šalies vadovas.

Darbo dienos Švenčionių rajone pabaigoje Prezidentas ir pirmoji ponia tradiciškai susitiko su vietos bendruomene.

The post Prezidentas: jauni žmonės regionuose gali ir atrasti lėtesnį gyvenimo ritmą, ir neprarasti globalių galimybių appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva