0

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Širvintose dalyvavo skulptūros „Skaitanti mergaitė“, skirtos poetui Justinui Marcinkevičiui atminti, atidengimo šventėje.

Šalies vadovas pasveikino poeto artimuosius, kūrybos gerbėjus ir visą Širvintų bendruomenę, gausiai susirinkusią ypatinga proga.

„Kiekviena kalba be sparnų pasmerkta džiūti, pasmerkta banalėti. Ir tiktai dideli poetai sugeba kalbai suteikti tuos sparnus. J. Marcinkevičius buvo tas žmogus, kuris išspausdavo iš kiekvieno lietuviško žodžio viską – visus prasmės syvus“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, poetas nepailsdamas ieškojo prasmės ir siekė, kad eiliuotas žodis ateitų iki žmonių. Tai darydamas, jis tapo Lietuvos Atgimimo šaukliu.

„Aš manau, kad J. Marcinkevičius yra toks didelis, ir jo kūryba tokia plati, kad ji neišvengiamai bus diskusijų objektas. Ir tai yra gerai. Tačiau diskutuoti turime taip, kad išlaikytume orumą ir pagarbą. Nes kalbame apie dainių, kurį galima statyti lygia greta prie Kristijono Donelaičio, Maironio, Bernardo Brazdžionio ir kitų didžių poetų“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas išreiškė viltį, kad J. Marcinkevičiaus, kaip unikalaus kūrėjo, atminimas netaps banalių, konjunktūrinių politinių diskusijų įkaitu ir kad nebus pamirštas išskirtinis jo vaidmuo Sąjūdžio veikloje.

Prezidentas padėkojo šio J. Marcinkevičiaus įamžinimo Širvintų mieste sumanytojams, skulptūros autoriams ir visiems geros valios žmonėms, kurie prisidėjo prie šventės.

Skulptūros „Skaitanti mergaitė“ (autoriai skulptorius Liutauras Griežė ir menotyrininkė Laura Kešytė) atidengimo renginyje taip pat dalyvavo poeto dukra Jurga Marcinkevičiūtė ir anūkė Salomėja Bandoriūtė.

The post Prezidentas: Justinas Marcinkevičius suteikė lietuvių kalbai sparnus appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva