0

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Ruslanu Stefančuku. Susitikime aptartas artėjantis NATO viršūnių susitikimas Vilniuje, Ukrainos narystės Europos Sąjungoje siekis, Ukrainos atstatymo ir Rusijos atskaitomybės klausimai.

„Lietuva puikiai supranta, kad Ukraina gina ne tik savo, bet ir visos Europos laisvę bei demokratines vertybes. Todėl esame dėkingi Ukrainai ir jos žmonėms už nepalaužiamą ryžtą. Visomis išgalėmis rėmėme ir toliau remsime Ukrainą. Tvirtai palaikome Prezidento Volodymyro Zelenskio taikos iniciatyvą, kuri remiasi Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo apgynimu“, – Ukrainos Parlamento Pirmininkui sakė šalies vadovas.

Lietuvos Prezidentas su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku aptarė artėjantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje. Šalies vadovas pažymėjo, kad Lietuva daro viską, jog NATO viršūnių susitikimas taptu kokybiniu lūžiu Ukrainos ir NATO santykiuose.

„Tikime ir darome viską, kad NATO viršūnių susitikime Vilniuje pavyktų sutarti dėl ilgalaikės praktinės NATO ir sąjungininkų paramos Ukrainai“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui dar kartą patvirtino Lietuvos tvirtą paramą Ukrainai kelyje Europos Sąjungos narystės link ir pažymėjo net ir itin sunkiomis sąlygomis Ukrainos pasiektą reformų pažangą. Pasak šalies vadovo, labai svarbu dar šiemet priimti sprendimą dėl Ukrainos narystės ES derybų pradžios.

Susitikime aptartas Ukrainos atstatymo klausimas. Šalies vadovo teigimu, Ukrainos atstatymo darbai turi būti vykdomi jau dabar. Prezidentas pabrėžė Lietuvos pasirengimą ir toliau prisidėti prie atstatymo projektų.

Pasak šalies vadovo, privalome užtikrinti tarptautinę atsakomybę už visus Rusijos įvykdytus nusikaltimus, įskaitant agresijos nusikaltimą. Prezidentas pabrėžė, kad Specialiojo tarptautinio tribunolo įsteigimas – vienintelis būdas priversti Rusijos politinę ir karinę vadovybę atsakyti už agresijos nusikaltimą.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis