0

Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia vizitą Paryžiuje. Trečiadienį Lietuvos vadovas dalyvavo vieno žymiausių kubizmo atstovų skulptūroje, litvako Žako Lipšico (Jacques Lipchitz), atnaujintos lentelės atidengimo ceremonijoje Bulonėje-Bijankūre.

Prezidentas ceremonijoje pabrėžė, kad Ž. Lipšicas, nors ilgą laiką gyveno ir kūrė Paryžiuje, niekada nepamiršo Vilniaus, Lietuvos ir lietuvių menininkų, kuriuos laiškuose vadino „mielais kraštiečiais“, o ištrūkusius į Vakarus – globojo ir rėmė.

„Šiandien dėkingi prisimename Ž. Lipšicą, kaip „skulptorių iš Lietuvos“. Didį menininką, kuris atsispyrė nuo savo šaknų, nuo meilės Lietuvai ir lietuvių liaudies menui, kad visai žmonijai sukurtų laikui nepavaldžius šedevrus“, – kalbėjo Prezidentas.

Šalies vadovas Lietuvos sezono Prancūzijoje proga linkėjo, kad Ž. Lipšico kūrybos kelias, vedantis nuo lietuviškos kryždirbystės iki naujųjų pasaulinio meno formų, dar ilgai būtų įkvėpimo šaltinis visiems Lietuvos kūrėjams.

The post Prezidentas Paryžiuje atidengė lentelę Žakui Lipšicui – skulptoriui iš Lietuvos appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis