0

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį priėmė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus Lino Pernavo priesaiką ir jo teikimu paskyrė tarnybos direktoriaus pirmąjį pavaduotoją ir pavaduotojus.

Prezidentas, priėmęs STT direktoriaus L. Pernavo priesaiką ir gavęs jo teikimą, pasirašė dekretus dėl direktoriaus pirmojo pavaduotojo Jovito Raškevičiaus ir pavaduotojų Egidijaus Radzevičiaus bei Elano Jablonsko skyrimo.

Sveikindamas pareigas pradedančius eiti STT direktorių ir jo pavaduotojus šalies vadovas pažymėjo, kad jų laukia ypatingas iššūkis – visos valstybės mastu vadovauti kovai su korupcija, ją koordinuoti, taip pat užtikrinti skaidrumą.

„Jei iš tiesų norime gyventi teisingoje, stiprioje ir saugioje valstybėje, bendromis jėgomis turime siekti atkurti pasitikėjimą tarp piliečių ir valdžios institucijų. O šį pasitikėjimą griauna tiek neatsakingas elgesys su valstybės biudžeto lėšomis, tiek įvairiais lygmenimis priimami sprendimai, nešantys naudą siauroms interesų grupėms, bet žalingi viešajam interesui. Pasitikėjimo nepavyks atkurti skambiomis deklaracijomis ar parodomosiomis akcijomis. Visiems mums reikia konkrečių darbų. Konkrečių tyrimų. Svarbiausia – konkreti prasikaltusių asmenų atsakomybė“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pažymėjo kantraus ir nuoseklaus prevencinio darbo, tikslios korupcijos prielaidų analizės bei kryptingo jų šalinimo svarbą. „Šioje srityje STT gali ir turi pasitelkti visas turimas ekspertines žinias, glaudžiai bendradarbiauti su pilietine visuomene, privačiu sektoriumi, kitomis valdžios institucijomis bei teikti argumentuotus pasiūlymus konkrečioms problemoms spręsti. Aš asmeniškai lauksiu iš atsinaujinusios STT vadovybės nuoširdžių pastangų stiprinti kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo kokybę, taip pat aktyviai prisidėti prie viešojo sektoriaus skaidrinimo ir visuomenės švietimo“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas palinkėjo naujajam STT direktoriui ir jo komandai sėkmės siekiant skaidresnės ir teisingesnės Lietuvos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva