0

Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja šalies ponia šeštadienį dalyvavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginyje Šiauliuose.

Kreipdamasis į šventės dalyvius Prezidentas teigė, kad ši šventė yra proga patirti tvirtą kariuomenės ir visuomenės ryšį, kaip Lietuvos stiprybės šaltinį. Pasak šalies vadovo, patikrintas laiko ir daugelio išbandymų, šis ryšis sujungia į vieną pilietinę bendruomenę ištisas Lietuvos žmonių kartas.

„Nepriklausomos Lietuvos valstybės savanorių žygiai įkvėpė pokario partizanų pasipriešinimą, o ginkluotos rezistencijos atminimas šiandien tampa pavyzdžiu kiekvienam iš mūsų, Lietuvoje gyvenančiam ir ją kuriančiam“, – kalbėjo Lietuvos vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad Lietuvos kariai per amžius buvo ir bus svarbus valstybės nepriklausomybės, saugumo ir gynybos garantas, ne tik saugantis valstybės suverenitetą, bet ir įkvepiantis juo tikėti. Pasak G. Nausėdos, tikėjimo prideda ir Lietuvos sąjungininkai, stovintys petys į petį su Lietuvos kariais. Jų pasirengimas ginti visą NATO teritoriją stiprina atgrasymą – esminę taikos prielaidą mūsų regione.

„Svarbiausias veiksnys, lemiantis Lietuvos saugumą, dabar ir per amžius bus mūsų kariuomenės ir visuomenės vienybė. Šis ryšys – ypatingas. Jis negali būti imituojamas. Nerasime jam ir dirbtinių pakaitalų. Visuomenė arba yra pasirengusi palaikyti, remti ir auginti kariuomenę, arba, nuo jos nusigręždama, pasiduoda atsitiktinumui ir galingesnių kaimynų malonei“, – kalbėjo Prezidentas.

Šalies vadovas šventės dalyviams linkėjo mylėti laisvę ir garbingai tarnauti savo Tėvynei – vienintelei ir nepakeičiamai.

Diana Nausėdienė šventėje susitiko su Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų sąjungos Šiaulių draugijos narėmis.

Šiauliuose 31-ąjį kartą įvyko vienas didžiausių Lietuvos kariuomenės organizuojamų renginių visuomenei – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė. Šiemet Lietuvos kariuomenės susitikimas su visuomene vyko Prisikėlimo aikštėje Šiauliuose, kurioje nuo ryto veikė karinis miestelis su Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų karine  technika bei ginkluote.

„Šiaulių kraštas Lietuvos istorijoje turi tvirtas sąsajas su karyba. Čia XIII amžiuje laimėtas Saulės mūšis, Nepriklausomybės kovų laikotarpiu Lietuvos kariuomenės Šiaulių operacija sustabdė bermontininkus, o šiandien Šiauliai yra vienas pirmųjų Lietuvos narystės NATO simbolių. Būtent čia, prieš 20 metų, Lietuvai įstojus į NATO, įsipareigojimą kolektyvinei gynybai pradėjo vykdyti mūsų sąjungininkai“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. Valdemaras Rupšys.

Kovos už laisvę ir išsaugojimo idėja įprasminta pagarbos salvėmis, miesto gyventojus ir šventės svečius pasveikino NATO Baltijos regiono oro erdvę saugantys Ispanijos ir Portugalijos karinių oro pajėgų naikintuvai, dar kartą primindami apie Lietuvos pasirinkimą 2004 m. tapti stipriausio pasaulyje gynybinio Aljanso nare.

„Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena – mus jungianti šventė. Dabartinių geopolitinių grėsmių akivaizdoje, visuomenėje labai svarbu išlaikyti vienybę ir susitelkimą. Turime stiprinti visuomenės palaikymą ir pasitikėjimą mūsų kariuomene ir NATO sąjungininkais. Taip pat labai svarbi misija – pilietinės valios stiprinimas per istorinę atmintį – prisimenant Lietuvos rezistencines kovas ir pagerbiant mūsų partizanus“, – kalbėjo krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Gausius lankytojus būrius sutraukė karinis miestelis, kuriame Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkai pristatė savo karinę techniką ir ginkluotę, tarp jų: pėstininkų kovos mašiną „Vilkas“, savaeigę haubicą „PzH 2000“, Lietuvos kariuomenės šarvuotąjį kovinės paramos visureigį JLTV, prieštankinę raketų sistemą „Javelin“, vidutinio nuotolio oro gynybos sistemą NASAMS, apžvalgos radarą „Giraffe“, žvalgybinį bepilotį orlaivį „Scan Eagle“, sąjungininkų pajėgų vokiečių tanką „Leopard“ bei vikšrinę vokiečių pėstininkų kovos mašiną „Marder“, šarvuotąjį pėstininkų transporterį „Pandur“ bei šarvuotą visureigį „Dingo“, kurio paskirtis – taikos, krizės, karinių veiksmų metu žvalgyti vietovę, nustatyti užterštumą bei jį pažymėti. Kariniame miestelyje buvo organizuojami užsiėmimai, viktorinos, pristatyta Lietuvos kariuomenės padalinių veiklos specifika apimanti: narus, išminuotojus, specialiąsias operacijų pajėgas, logistinius vienetus, medicininę paramą atliekančius vienetus, oro gynybą, naudojamas išmaniąsias technologijas. Istorijos mylėtojams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionas pristatė atkurtą XIV a. šarvų ir ginklų komplektą.

Ši gilias tradicijas turinti šventė pirmą kartą organizuota 1935 metais Kaune, norint supažindinti civilius su kariuomenės veikla. Renginio šūkis „Mes – tai Jūs“ pažymi, kad karys yra visuomenės dalis, kuriam svarbu, kokia bus Lietuvos ir kiekvieno iš mūsų ateitis.

Nuotr. aut. št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė

 

The post Prezidentas: svarbiausias Lietuvos saugumo veiksnys – kariuomenės ir visuomenės vienybė appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva