0

Prezidentas Gitanas Nausėda teikia Lietuvos Respublikos Seimui Farmacijos įstatymo straipsnių pakeitimo projektą.

Šia teisėkūros iniciatyva šalies vadovas siekia pagerinti inovatyvių gydymo metodų ir vaistų prieinamumą labai retomis ligomis sergantiems pacientams. Įstatymo projektu siūloma labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo sistemą labiau orientuoti į sprendimų atitiktį paciento poreikiams, padidinti sprendimų skaidrumą bei kokybę, įtraukti į sprendimų priėmimo procesą svarbių suinteresuotų grupių atstovus.

„Šia „Vilties iniciatyva“ siekiu skaidresnio ir efektyvesnio sprendimų priėmimo dėl labai retomis ligomis sergančių pacientų gydymo – Lietuvoje niekas neturėtų būti pamirštas ar paliktas su savo liga be vilties“, – sako Prezidentas.

Siekdamas skaidresnių, kokybiškesnių ir geriausius pacientų interesus atitinkančių sprendimų, Prezidentas siūlo tobulinti Labai retų žmogaus sveikatos būklių gydymo išlaidų kompensavimo komisijos sudarymo principus, įtraukiant papildomai du asmens sveikatos priežiūros specialistus, dirbančius universitetinėse ligoninėse bei turinčius specialių žinių labai retų ir sunkių ligų gydymo ar su tuo susijusiose srityse, taip pat vieną pacientų organizacijų atstovą ir pacientų gydytojus. Dėl šių pakeitimų komisijos narių skaičius padidėtų nuo šiuo metu esančių penkių iki devynių. Prezidento nuomone, pacientų atžvilgiu tai padėtų priimti objektyvesnius sprendimus išvengiant vis dar gajų argumentų, kad „neapsimoka“ ar „per brangu“.

Taip pat įstatymo projektu siūloma suteikti galimybę į Komisiją dėl gydymo išlaidų kompensavimo kreiptis pacientą gydančiam sveikatos priežiūros specialistui. Šiuo metu tokia galimybė suteikta tik gydymo įstaigoms.

Be to, priėmus šį įstatymo projektą būtų įstatymo lygmeniu, o ne poįstatyminiu teisės aktu, kaip šiuo metu, nustatyta, kas yra „skubus atvejis“. Tokiais pakeitimais Prezidentas siūlo įstatymiškai apibrėžti „skubų atvejį“ ir taip sudaryti galimybę pagreitinti procesą, kai paciento gyvybei dėl progresuojančios ligos yra iškilęs realus pavojus, nors efektyvaus gydymo galimybės net tik egzistuoja, bet ir yra patvirtintos kitose šalyse.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva