0

Šalies vadovas Gitanas Nausėda Vilniaus miesto 700 metų minėjimo proga susitiko su Europos miestų vadovais. Prezidentas pasveikino miestų vadovus, atvykusius į Lietuvos sostinę 700 metų minėjimo proga, ir pabrėžė, kad tai unikali galimybė prisiminti ilgą ir turtingą Vilniaus miesto ir visos Lietuvos istoriją Vakarų civilizacijos kontekste.

G. Nausėda Šalies vadovas akcentavo, kad Vilnius tęsia Gedimino nubrėžtą misiją: šiandien Lietuvos sostinė yra atviras ir svetingas laisvų žmonių miestas. Lietuvos valstybės vadovas pakvietė svečius bei jų miestų bendruomenes dalyvauti visus metus vyksiančiuose šventiniuose sostinės renginiuose.

Susitikime taip pat aptarta Europos miestų pagalba Ukrainai. Prezidentas pabrėžė, jog nuo pat karo Ukrainoje pradžios visos Lietuvos savivaldybės aktyviai palaiko Ukrainą teikdamos humanitarinę bei finansinę pagalbą ir reikalingą įrangą.

Taip pat šalies vadovas pristatė Vilniuje Lietuvos pirmosios ponios Dianos Nausėdienės ir Ukrainos pirmosios ponios Olenos Zelenskos iniciatyva įkurtą Ukrainos centrą – atvirą kultūrinę ir edukacinę erdvę ukrainiečių bendruomenei.

Prezidentas susitikime su Europos miestų vadovais kalbėjo apie vasarą Vilniuje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą ir viso pasaulio dėmesį, nukreiptą į stipriausio karinio Aljanso priimamus sprendimus.

Susitikime dalyvavo Vilniaus, Reikjaviko, Stokholmo, Tamperės, Gdansko, Liublino, Lodzės, Lvivo miestų vado

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva