0

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis trečiadienį apkaltino Baltarusiją „šantažu“, prie abiejų valstybių sienos įstrigus didelei migrantų grupei, ir pabrėžė, kad Varšuva šių žmonių neįsileis.

M. Morawieckis pareiškė, kad migrantus „išnaudoja“ neteisėtas Baltarusijos autokratinis prezidentas Aleksandras Lukašenka.

„Negali būti taip, kad pono Lukašenkos šantažas priverstų mus ką nors priimti“, – žurnalistams sakė M. Morawieckis.

Tūkstančiai migrantų – daugiausia iš Vidurio Rytų – pastaraisiais mėnesiais kirto arba bandė kirsti trijų su Baltarusija besiribojančių ES valstybių narių – Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos – sienas.

Briuselis teigia, kad Minskas skatina migrantus imtis tokių veiksmų, norėdamas atkeršyti už režimui įvestas sankcijas, o Vilnius tai vadina „hibridine agresija“.

Lietuvai rugpjūčio pradžioje pradėjus apgręžti migrantus, padaugėjo pranešimų apie suintensyvėjusius atvykėlių srautus Latvijoje ir Lenkijoje.

Visos trys ES valstybės neįsileidžia prieglobsčio siekiančių migrantų, o Baltarusijos pasieniečiai neleidžia jiems sugrįžti į Baltarusiją, todėl dažnai kyla konfliktinių situacijų.

„Sienos apsaugos tarnyba neleis neteisėtiems imigrantams patekti į Lenkiją“, – trečiadienį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė vidaus reikalų viceministras Maciejus Wasikas, kalbėdamas apie grupę atvykėlių, apsistojusių laikinoje stovykloje netoli Aukštutinio Usnažo kaimo.

M. Wasikas pareiškė, kad šie asmenys yra „Baltarusijos pusėje“, ir pridūrė, jog „siena yra uždaryta“.

Tuo metu naujienų kanalas TVN24 pranešė, kad šie migrantai jau kelias dienas yra rajone ir kas juos maitina Lenkijos tarnybos.

Vidaus reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad iki rugpjūčio 18 dienos neteisėtai kirsti Lenkijos ir Baltarusijos sieną mėgino 2,1 tūkst. žmonių ir kad 1 342 iš jų buvo apgręžti.

Remiantis ministerijos pareiškimu, vien per pastarąją parą pasieniečiai užkirto kelią 130 bandymams pereiti sieną ir sulaikė aštuonis užsieniečius.

Vyriausybė „nuo pat pradžių priešinosi neteisėtai ir nekontroliuojamai migracijai. Lenkija neleidžia į mūsų šalį atvykti žmonėms, galintiems kelti grėsmę mūsų piliečiams“, – pabrėžiama pareiškime.

Ministerija nori, kad įstatymai būtų dar labiau sugriežtinti, kad būtų lengviau deportuoti atvykėlius ir sunkiau užginčyti tokius veiksmus.

Be to, pasieniečiams padeda mobilizuota lenkų kariuomenė. Gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas trečiadienį pranešė, kad šioje operacijoje dalyvauja 900 karių.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva