0

2021 08 25

Šią savaitę Energetikos ministerijoje ir jos valdomos srities organizacijose lankėsi du kasmetinio projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai: Šiaulių Juliaus Janonio gimnaziją baigusi Agnė Urbonaitė ir Panevėžio 5-ąją gimnaziją baigęs Matas Kazlauskas. Kartu su kitais projekto dalyviais, būsimi studentai buvo atrinkti iš kelių šimtų išreiškusių norą susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbu viešajame sektoriuje.

Visą savaitę vykstančio projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ metu dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Ignalinos atominėje elektrinėje, nuotoliniu būdu susitiko su Lietuvos energetikos instituto mokslininkais ir stebėjo jų laboratorijas, kuriose atliekami įvairūs energetikos sektoriui svarbūs tyrimai, taip pat, virtualiai lankėsi ir susipažino su AB „Klaipėdos nafta“ atstovais bei įmonės veikla. Projektą vainikavo susitikimas su Lietuvos energetikos ministru Dainiumi Kreiviu, kurio metu, buvo pristatyti Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekiai, elektros tinklo specifika, saugumo ir Lietuvos Energetikos ateities tikslai.

Lietuvos atsinaujinančios energetikos politikos viziją ir svarbiausius šios srities klausimus moksleiviai turėjo galimybę apsvarstyti su viceministre Daiva Garbaliauskaite. Susitikime su viceministre moksleiviai taip pat aptarė svarbiausius ministerijos vykdomus AEI projektus.

„Kovai su klimato kaita tampant vienu iš svarbiausių globalių prioritetų, energetikos sektorius išgyvena transformaciją. Artimiausi dešimtmečiai energetikoje bus inovacijų ir naujų technologijų dešimtmečiai, taigi energetikos sektoriaus specialistų poreikis akivaizdus jau šiandien ir projektai kaip šis – vienas iš būdų skleisti žinią apie įdomią darbo sritį jaunajai kartai“, – susitikimo metu teigė energetikos ministras Dainius Kreivys.

Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ organizuojamas jau tryliktus metus iš eilės. Juo siekiama sudaryti sąlygas geriausiems baigiamųjų klasių moksleiviams tiesiogiai susipažinti su Vyriausybės ir jos institucijų veikla, skatinti jaunimą dalyvauti šalies valdymo procesuose, prisidėti prie pilietinės visuomenės formavimo. Projekto metu kiekvienoje ministerijoje lankosi po du moksleivius, kurie visą savaitę turi galimybę iš arčiau susipažinti su pasirinktos ministerijos veiklos sritimis.

Per 12 metų projekte jau dalyvavo, su valstybės politine veikla susipažino ir tapti aktyviais piliečiais paskatinti buvo daugiau nei 350 moksleivių. Šiais metais šis skaičius pasipildys dar 30 moksleivių.

Projektą organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija.

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos