0

Lietuvos žemės ūkio tarybos vedina į Vilnių atvyksta Lietuvos žemdirbių bendruomenė. „Iš anksto atsiprašome aplinkinių miestų ir miestelių šalia sostinės bei Vilniaus miesto gyventojų ir svečių dėl šią savaitę vykdomos žemdirbių protesto akcijos galimų nepatogumų. Jos metu gali būti suvaržytas transporto eismas pačiame mieste ir jo prieigose, sutrikdytas kasdieninis Jūsų gyvenimas, ne pagal įpročius ir poreikius galimybės važiuoti ir parkuoti transporto priemones,”- sakoma Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininko Igno Hofmano pranešime.

Protesto akcija vyks š. m. sausio mėn. 23-26 dienomis (technikos atvykimas į Vilnių suplanuotas 2024 01 23 d., išvykimas – 20024 01 26 d.). Sostinės centras (Gedimino pr. ir aplink LR Vyriausybę esančios gatvės) bus užpildytas ne mažiau kaip 800 vnt. žemės ūkio ir miškų technikos. Sausio mėn. 24 – 25 dienomis V. Kudirkos aikštėje vyks pati protesto akcija, kurioje planuoja dalyvauti ne mažiau 2 tūkstančių akcijos dalyvių. Kiekvieną akcijos dieną 16 -17 val. žemdirbiai kvies sostinės gyventojus ir svečius su šeimomis bei vaikais apžiūrėti žemės ūkio techniką, pabendrauti su pačiais ūkininkais ir iš arčiau susipažinti su žemės ūkio verslu.

Protesto akcija, kaip abrėžia I. Hofmanas, nėra nukreipta prieš sostinės gyventojus. Šia akcija siekiama atkreipti ne tik Valstybės institucijų dėmesį į sudėtingą žemės ūkio situaciją, visuomenės supriešinimą, didelę atskirtį tarp miesto ir kaimo, valstybinių institucijų etiketės „išlaikytinis“ klijavimą žemdirbiui, bet ir pranešti visos Lietuvos žmonėms, kad Lietuvos žemdirbiai toliau taip dirbti ir gyventi negali. Mes sakome: GANA!!! Nuo žemės ūkio politikos priklauso ne tik Lietuvos žemdirbių veikla ir gyvenimas, bet ir visos šalies gyventojų ateitis: maisto kainos, maisto kokybė, iš esmės apsirūpinimas maistu ir jo saugumas, socialinė bei ekonominė šalies gyventojų gerovė.

Pastaraisiais metais problemos žemės ūkyje, anot protestų iniciatorių, buvo nesprendžiamos, o gilinamos. „Situacija, vykdant tokią žemės ūkio politiką, pasiekė netoleruotiną ribą! Žemdirbių bendruomenę skaudina ilgą laiką LR žemės ūkio ministerijos skleista netiesa, manipuliavimas skaičiais viešoje erdvėje, dalies informacijos sakymas, o reikšmingos – nutylėjimas. Žemdirbiai ilgai prašė išklausyti jų problemas, pateikdami faktus, argumentus su pavyzdžiais, kurie padėtų tas problemas spręsti. Deja, šiuo metu belieka tik LR Vyriausybė ir jos vadovė Premjerė Ingrida Šimonytė, kuri tikimės, ieško ir ras būdų konstruktyviai išeiti iš šios sudėtingos situacijos.

Pasirinktas protesto būdas mums suteiktas Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir niekam nėra patogus, tačiau kitaip šalies valdžia mūsų negirdi! Tikimės jūsų palaikymo ir supratimo,” – rašoma pranešime.

The post Protestuojantys žemdirbiai atsiprašo už galimus nepatogumus appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva