0

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį paskelbė nacionalinio gedulo dieną dėl 137 aukų, žuvusių per penktadienio išpuolį Maskvos koncertų salėje. V. Putinas pažadėjo nubausti kaltininkus ir pareiškė užuojautą artimųjų netekusiems žmonėms.

“Visa šalis, visa mūsų tauta gedi kartu su jumis”, – sakė jis. Šis išpuolis yra daugiausiai aukų pareikalavęs išpuolis Rusijoje per pastaruosius du dešimtmečius.

Mirtinas išpuolis įvykdytas praėjus vos savaitei po to, kai V. Putinas užsitikrino penktąją prezidento kadenciją. Didelio masto teroro išpuolis kenkia lyderiui, kuris vaizduoja save kaip galintį užtikrinti tvarką.

CNN

***

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis piktai atmetė Rusijos prezidento Vladimiro Putino prielaidą, kad Kijevas susijęs su išpuoliu Maskvos priemiesčio koncertų salėje, per kurį žuvo daugiau kaip 130 žmonių.

Vaizdu, raštiškai ir žodžiu V. Zelenskis atsakė į V. Putino šeštadienio vakaro kreipimąsi į tautą, kuriame Rusijos vadovas sakė, kad jo valdžia suėmė keturis įtariamuosius, pagautus bandant pabėgti į Ukrainą po penktadienio išpuolio Krasnogorske esančioje muzikos salėje “Crocus City Hall”.

V. Zelenskis teigė, kad V. Putinas ir jo leitenantai yra “niekšai”, nes bando apkaltinti Ukrainą, o “apgailėtinas” Rusijos lyderis su savo žmonėmis elgiasi kaip su “nereikalingais daiktais”, pranešė BBC.

“Tai, kas vakar įvyko Maskvoje, yra akivaizdu, o Putinas ir kiti niekšai bando perkelti kaltę kam nors kitam. Jų metodai visada tie patys. Visa tai jau matėme anksčiau”, – rašė V. Zelenskis. “Jie atvyko į Ukrainą, sudegino mūsų miestus, o paskui bandė suversti kaltę Ukrainai. Jie kankina ir prievartauja žmones – ir tada kaltina juos. Į Ukrainos teritoriją jie atsivežė šimtus tūkstančių savo teroristų ir kariauja prieš mus, bet jiems nerūpi, kas vyksta jų pačių šalyje.”

Foxnews.com

***

Putinas teigia įžvelgiąs teroro akte Ukrainos pėdsaką, JAV mato šiame reikale radikalių islamistų pėdas. O dar primintina, kad, prieš pradedant antrąjį Čečėnijos karą, Rusijoje mįslingai sproginėjo namai, lyg būtų sudaroma dingstis kariauti.

The post Putinas – gedintis ir raudantis žudikas? Kas sprogdino žmones? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis