0

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį paragino tarptautinę bendruomenę užkirsti kelią Afganistano „žlugimui“, valdžią šioje šalyje užgrobus Talibanui.

Talibano judėjimas kontroliuoja beveik visą šalies teritoriją“, – sakė jis per Kremliuje surengtą spaudos konferenciją su Vokietijos kanclere Angela Merkel, renginį transliuojant televizijai.

„Tokia yra tikrovė, ir būtent šia tikrove turime vadovautis, kad išvengtume Afganistano valstybės žlugimo“, – pridūrė jis.

Abu vadovai nurodė, kad Afganistano klausimas dominavo derybose per kadenciją baigiančios vokiečių lyderės paskutinį darbo vizitą Rusijoje.

V. Putinas taip pat pasmerkė kaip „neatsakingą politiką“ pastangas primesti „išorines vertybes“ karo draskomam Afganistanui.

„Negalima iš išorės primesti politinio gyvenimo ir elgesio normų kitiems žmonėms“, – pareiškė rusų prezidentas.

Jis taip pat pabrėžė, kad svarbu neleisti „teroristams“ patekti į kaimynines šalis iš Afganistano, be kita ko, „apsimetant pabėgėliais“.

Maskva su atsargiu optimizmu vertina naująją Kabulo vadovybę ir stengiasi palaikyti ryšius su kovotojais, kad nestabilumas neišplistų į kaimynines Vidurio Azijos valstybes.

Kremlius pastaraisiais metais siekė užmegzti gerus santykius su Talibanu, nors jis Rusijoje yra uždraustas kaip „ekstremistinė“ organizacija. Šio islamistų judėjimo atstovai jau kelis kartus lankėsi Maskvoje, pastarąjį kartą – liepą.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva