0

Seimo narys, Lietuvos regionų frakcijai atstovaujantis Remigijus Žemaitaitis įtaria, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) antikorupcinė operacija Kaune, kurios metu buvo sulaikyti miesto savivaldybės administracijos vadovas Vilius Šiliauskas ir UAB „Autokausta“ direktorius Juozas Kriaučiūnas gali būti savotiška priedangos operacija. Mat likus mažiau nei parai iki minėtų STT veiksmų tos pačios bendrovės atstovus, kaip perspektyvius rajono investitorius priėmė ir pristatė Kaišiadorių rajono meras, konservatorius Vytenis Tomkus bei kiti savivaldybės šulai.

Anot. R. Žemaitaičio, visas dėmesys Kaunui atrodo įtartinai.

„Verslas vienodai dalyvauja visur. Jis yra prisitaikęs prie rinkos, prie politikos, prie užsakovų. Ar Kaišiadoryse, ar kur kitur nemanau, kad esama didelių skirtumų. Gal tie merai bendrauja tarpusavyje ar pan. <…> Neatmesčiau tos galimybės, kad konservatoriai  nori  užsiimti archeologija Kaune neatsititktinai. <…>. Juk mes prieš kelis mėnesius turėjome didelį skandalą Vilniaus savivaldybėje, bet konservatoriai nepirstelėjo nei pusės sakinio. Tie patys konservatoriai ir Remigijus Šimašius (Vilniaus meras, – red. past.) dirba kartu jau septynerius metus. Kai buvo siūlymai tirti Vilniaus įvykius, konservatoriai kažkodėl nėrė į krūmus ir jokių tyrimų  nepradėjo. Dabar Antikorupcijos komisija numačiusi ištirti Kauno mero Visvaldo Matijiošaičio santykius su UAB „Autokausta“, bet neaišku ar tokia pat apimtimi numatoma ištirti ir situaciją Kaišiadoryse.

<…> Klausimas:  ar STT skubant atlikti procesinius veiksmus Kaune – „Autokaustoje“ ir savivaldybėje – nebuvo bandoma išgelbėti Kaišiadoris? Nežinia ar būta informacijos apie santykius tarp „Autokaustos“ ir Kaišiadorių savivaldybės? Nes tada galimai veiksmais Kaune buvo mėginama nukreiptį dėmesį nuo Kaišiadorių? Tokios patirties ir tokios praktikos Lietuvos politiniame žemelapyje ir savivaldybėse yra pakankamai daug,“ – sakė jis portalui kaunieciams.lt.

R. Žemaitaitis teigia, kad šitokia įvykių eiga jo nei kiek nenustebintų, nes STT esą keistai suaktyvėjo ilgokai delsusi. „Man kyla klausimas – kodėl STT, iki imdamasi procesinių veiksmų, leido daryti nusikalstamas veikas, kur galimai padaryta valstybei žala siekia dešimtis milijonų? Jau fiksavus 10 000 eurų padaromą žalą reiktų imtis veiksmų. Dabar du metus leidžiama daryti nusikaltimus? Nemanau, kad tai puošia specialiąsias tarnybas ir Generalinę prokuratūrą,“ – sakė parlamentaras. Jo nuomone, vykstant Seimo Antikorpucijos komisijos tyrimui dėl „Autokaustos“ konservatoriai turėtų nusišalinti, kad visas dėmesys nebūtų fokusuojamas vien tik į Kauną.

Tiesa, Seimo Antikorupcijos komisijos nariai teigia sutarę, kad tyrimo apimtys gali būti plečiamos priklausomai nuo gaunamos informacijos ir nebūtinai apsiribos Kaunu.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva