0

„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sveikintų iniciatyvą kreiptis į Konstitucinį Teismą, prašant jo išaiškinimo dėl Seimo nariams skiriamų parlamentinių išlaidų lėšų panaudojimo reikalingumo ir tvarkos atitikimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai“, – sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pasak politiko, šiuo metu valstybėje susidariusi situacija reikalauja teisinio įvertinimo, kuris svarbus ir patiems Seimo nariams, ir visuomenei, ir skaidrinimo iniciatyvų visuomenininkams.

Didžiausios opozicinės Seimo frakcijos politinės partijos lyderio nuomone, viešinant Seimo narių parlamentinių lėšų panaudojimo ataskaitas, gali kilti įspūdis, jog politikai dalį tokių lėšų tiesiog pasisavina, nors vertinant pagal galiojančias teisines tvarkas, vargu, ar yra kokių nors pažeidimų

„Moralinė atsakomybė negali būti atsiejama nuo teisinės, todėl kompetentingos pozicijos suformulavimas būtų tikslingas ir savalaikis žingsnis, po kurio taptų visiškai aišku – smerkti, teisti ir kaltinti Seimo narius, ar atvirkščiai – juos apginti nuo dabar metamų įtarimų. Konstitucinio Teismo išvada būtų, mano nuomone, pakankamai svarbus dokumentas ir pačiai Seimo valdybai, kuri privalėtų reaguoti ir imtis didesnės nei dabar politinės iniciatyvos ir atsakomybės tokią tvarką tobulinant ar keičiant“, – teigia R. Karbauskis.

Politikas „nedovanotina klaida“ vadina Seimo valdybos žingsnį, kai galimai gavus kompetentingų konstitucinės teisės ekspertų nuomones šiuo klausimu, „jos ne tik nebuvo svarstomos, bet ir nuslėptos nuo visuomenės“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis tvirtina, kad LVŽS frakcija Seime „tikrai paremtų kreipimosi iniciatyvą“, ir mano, kad tokios iniciatyvos privalėtų imtis dabartinės valdančiosios koalicijos partijos – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ar jų sąjungininkai Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

„Jeigu artimiausiu metu matysime, kad valdantieji vengia tokio kreipimosi, tarsimės su opozicinėmis frakcijomis ir imsimės parašų rinkimo Seime dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą patys „valstiečiai“, – sako R. Karbauskis.

The post Ramūnas Karbauskis: LVŽS palaikytų iniciatyvą kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl parlamentinių lėšų naudojimo išaiškinimo appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva