0

Gyventojai vis aktyviau naudojasi elektroninėmis bankų paslaugomis, todėl vizitai į skyrius tapo retenybe – taip teisinamas sprendimas vieną po kito uždaryti klientų aptarnavimo skyrius regionuose. Ką tai reiškia nedidelių miestų ar miestelių gyventojams? Iki artimiausio banko padalinio, norintiems su bankininku pasikonsultuoti gyvai, tenka nuvykti ne vieną dešimtį kilometrų.

Girdi klientų poreikius

Viena iš alternatyvų uždaromiems bankų padaliniams – kredito unijos. Tai kooperatiniais pagrindais veikiančios finansų institucijos, kurios savo nariams teikia bene visas bankines paslaugas visoje Lietuvoje, o, norinčius pasikonsultuoti gyvai, priima be išankstinės registracijos. Štai, pavyzdžiui, jau visai netrukus Šakiuose bus uždarytas paskutinis komercinio banko klientų aptarnavimo skyrius, ir vienintelė čia liekanti alternatyva gyventojams, kuriems reikalinga gyva konsultacija – kredito unija „Zanavykų bankelis”, priklausanti Jungtinei centrinei kredito unijai „Kreda”.

Kredito unijos savo nariams teikia beveik visas tradicines finansines paslaugas, pavyzdžiui, išduoda mokėjimo korteles su kredito limitu arba be jo, atlieka grynųjų pinigų operacijas, mokėjimo paslaugas, gyventojams teikia būsto ir vartojimo paskolas ar siūlo įvairius taupymo sprendimus, tokius kaip terminuotieji ar kaupiamieji indėliai. Unijų nariai finansines operacijas gali atlikti internetinės bankininkystės platformoje, mobiliojoje programėlėje ir, žinoma, kredito unijų skyriuose.

„Mes girdime savo narius regionuose ir suprantame fizinių skyrių svarbą juose, todėl džiaugiamės galėdami būti šalia tada, kada reikia. Kredito unijos tuo ir išsiskiria, jog asmeninis bendravimas ir dėmesys kiekvienam klientui – vienas svarbiausių veiklos prioritetų. Kaip parodė „Kreda” grupės žinomumo tyrimas, gyventojai ypač vertina platų paslaugų spektrą ar patogumą naudojantis kredito unijų teikiamomis paslaugomis”, – komentavo Jungtinės centrinės kredito unijos „Kreda” verslo plėtros vadovė Jolita Rėkutė.

Jolita Rėkutė, „Kreda” Jungtinės centrinės unijos verslo plėtros vadovė

Naudotis saugu ir patogu

Nors neretai kredito unijos siejamos tik su kreditavimo paslauga – kreditais verslui ar žemės ūkiui, iš tiesų, kredito unijos gyventojams ir verslui tampa vis patrauklesnės kaip alternatyva komerciniams bankams arba kaip antroji finansų įstaiga, tiek tvarkant kasdienius finansinius reikalus, tiek investuojant sukauptas lėšas. Kai kuriose „Kreda” grupės unijose palūkanos už 12 mėnesių trukmės indėlius vis dar siekia 4–4,5 proc., todėl terminuotieji indėliai išlieka vienu populiariausių taupymo būdų.

Kredito unijos teikia klientams tokias pačias garantijas kaip ir bankai: tiek vieni, tiek kiti yra ne tik prižiūrimi Lietuvos banko, bet taip pat yra ir Lietuvos Respublikos indėlių draudimo sistemos dalyviai. Juose laikomi mažmeninių indėlininkų ir įmonių indėliai iki 100 tūkst. eurų yra apdrausti VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas”. Tad finansų įstaigos bankroto ar nemokumo atveju indėlininkams būtų išmokamos draudimo išmokos.

Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, Lietuvoje veikia 380 bankų ir kredito unijų skyrių.

„Kreda” grupės kredito unijos veikia Biržų, Ignalinos, Raseinių, Šakių, Šilalės, Kupiškio, Kauno, Panevėžio, Joniškio,  Kupiškio, Vilniaus regionuose.

 

The post Regionuose uždarant bankų skyrius gyventojai nelieka be paslaugų: priminė apie patogią alternatyvą appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva