0

Ateinančią savaitę Registrų centras pradės įgyvendinti projektą, kurio tikslas – sudaryti daugiau galimybių asmenims, nesinaudojantiems elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis (e. parašu ar e. bankininkyste), gauti Galimybių pasą. Projekto metu Registrų centro darbuotojai ketina atvykti į tas savivaldybes, kuriose nėra fizinių įmonės padalinių, ir sutartu laiku vietos gyventojams atspausdinti Galimybių pasą.

„Atsižvelgdami į poreikį ir gyventojų suinteresuotumą kartu su tam tikrų savivaldybių merais sutarėme padėti vietos gyventojams greitai ir patogiai gauti Galimybių pasą. Kitą savaitę ketiname pradėti vykti į tas savivaldybes, kuriose nėra Registrų centro padalinio, ir pagal iš anksto sutartą grafiką kviesime gyventojus atsiimti Galimybių pasą savivaldybės ar seniūnijos paskirtose patalpose. Tikimės, kad tokie vizitai padės užtikrinti Galimybių paso sklaidą iki tol, kol nebus išplėstas išdavimo tinklas įtraukiant kitas institucijas ar įstaigas“, – sako Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

Jos teigimu, šio projekto metu Registrų centro darbuotojai ketina nuvykti į savivaldybes, kuriose nėra fizinio Registrų centro klientų aptarnavimo padalinio, pavyzdžiui, žiedines didmiesčių savivaldybes ar mažąsias šalies savivaldybes. Šių savivaldybių atstovų pasiūlytose patalpose iš anksto sutartu laiku atvyks Registrų centro darbuotojai ir nemokamai atspausdins Galimybių pasą visiems, kam jis priklauso, t.y. yra pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, ja persirgę, turintys pakankamai antikūnų ar turintys neigiamą mokamo PGR tyrimo rezultatą.

Nurodytu laiku atvykusiems gyventojams tereikia su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą. Registrų centro specialistams sistemoje patikrinus duomenis ir įsitikinus, kad asmeniui priklauso Galimybių pasas jis gyventojams vos per kelias minutes bus atspausdintas ir įteiktas.

Vizitai į savivaldybes prasidės jau nuo rugpjūčio 23 dienos, kai Registrų centro darbuotojai aplankys Alytaus rajone esančias Raitininkų, Simno, Punios, Butrimonių ir Pivašiūnų seniūnijas. Vėliau ketinama aplankyti Birštono savivaldybę. Paskutiniąją rugpjūčio savaitę numatoma išvyka į Kauno rajone esančias Babtų, Zapyškio ir Samylų seniūnijas, taip pat Kazlų Rūdos savivaldybę, Šiaulių rajone esančias Kuršėnų ir Gruzdžių seniūnijas, taip pat Panevėžio rajono savivaldybę. Detalesnį išvykų grafiką ir tikslius laikus bei vietas, kur gyventojai gali atvykti atsiimti Galimybių paso, galite rasti Registrų centro interneto svetainėje.

Greičiausias būtas gauti Galimybių pasą – www.gpasas.lt

Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje www.gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu arba e. bankininkyste). Tokių priemonių neturintiems ar jomis nesinaudojantiems asmenims Galimybių pasas nemokamai išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, pateikus asmens dokumentą. Šie klientai aptarnaujami ir be išankstinės registracijos, tačiau nenorint laukti gyvoje eilėje ir siekiant efektyviau planuoti savo laiką patartina vizitui užsiregistruoti iš anksto.

Galimybių pasas suteikiamas, jeigu asmuo yra pasiskiepijęs nuo COVID-19 ligos, yra persirgęs COVID-19 liga, turi neigiamą mokamą PGR tyrimo rezultatą. Nuo šios savaitės Galimybių pasą gali turėti ir asmenys, kurie nuo rugpjūčio 16 dienos yra pasidarę serologinį antikūnų tyrimą ir turi pakankamai antikūnų. Šiems asmenims Galimybių pasas galioja 60 dienų nuo antikūnų tyrimo atlikimo datos.

Be to, Vyriausybės sprendimu, Galimybių pasas nuo praėjusios savaitės negeneruojamas remiantis greitaisiais antigeno testo rezultatais, o tik gavus neigiamą mokamo PGR testo rezultatą. Tokiais atvejais Galimybių pasas galioja 48 val., skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.

Pasiskiepijusiems ar persirgusiems COVID-19 liga Galimybių pasą reikalinga atnaujinti kas 60 dienų.

Vietoj Galimybių paso galioja ir kiti dokumentai

Registrų centras primena, kad pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoj Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš E. sveikatos sistemos: ES skaitmeninį COVID sertifikatą (vakcinacijos ir persirgimo dalis), vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, neigiamo PGR testo ar teigiamą antikūnų rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti prie E. sveikatos sistemos, gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga. Galima naudoti telefone arba atspausdintus.

Tačiau rekomenduojama turėti Galimybių pasą, kaip paprastesnę ir patogesnę priemonę. Patikrinti Galimybių pasą yra labai paprasta – užtenka nuskanuoti QR kodą.

Apie Galimybių pasą

Gegužės pabaigoje šalyje įsigaliojęs vadinamasis Galimybių pasas sudarė sąlygas jį turintiems asmenims taikyti švelnesnes karantino sąlygas. Pagal Vyriausybės patvirtintas taisykles, Galimybių pasą gali gauti asmenys, pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, šia liga persirgę COVID-19 liga, turintys pakankamai antikūnų ar neigiamą PGR testo rezultatą turintys asmenys.

Per visą laikotarpį Galimybių pasą bent kartą jau atsisiuntė apie 850 tūkst. žmonių, kartu su pakartotiniais atsisiuntimais bendras Galimybių paso atsisiuntimų skaičius viršija 2,5 milijono. Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu arba e. bankininkyste). Tokių priemonių neturintiems ar jomis nesinaudojantiems Galimybių pasas išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose – nuo gegužės pabaigos tokiu būdu iš viso išduota apie 30 tūkst. Galimybių pasų.

Vizitų grafikas čia.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos