0

2021 10 27

Nacionalinio miškų susitarimo (NMS) rengimo procesas, nepaisant iššūkių, sėkmingai juda į priekį – sutarta, kad toliau dirbs iš miško savininkų, politikų, miškininkų, aplinkosaugininkų, mokslininkų, verslo ir visuomenės atstovų suformuota Koordinacinė grupė.

Iš Koordinacinės grupės narių specialiai sudaryta redakcinė grupė jau baigia integruoti Nacionalinei miškų vizijai sukurti skirto antrojo forumo ir sektorinių grupių veiklos rezultatus į vieningą viziją. Antrojo forumo metu mišrios darbo grupės sutarė, kokios joms yra svarbiausios ateities miškų nuostatos. Dabar šias nuostatas sisteminanti redakcinė grupė siekia, kad rengiama vieninga vizija pagal galimybes apimtų visas sutartas nuostatas, būtų aiški ir lakoniška.

Vieningą viziją planuojama paviešinti lapkričio pradžioje. Siekiant paspartinti procesą ir labiau į jį įtraukti ekspertus, šiuo metu iš Aplinkos ministerijos, Valstybinės miškų tarnybos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir Valstybinių miškų urėdijos atstovų sudaryta NMS Analitinė grupė nagrinėja sektorinių grupių darbo knygose įvardytus esminius ilgalaikius poreikius, aktualias temas bei įtampą keliančias sritis ir pagal šią informaciją formuoja temų, dėl kurių reikia susitarti, sąrašą. Šį sąrašą numatoma pristatyti ir dėl jo tartis trečiojo forumo metu.

Trečiąjį forumą planuojama sukviesti taip pat dar lapkričio mėnesį. Jame bus bendrai tariamasi dėl jau konkrečių susitarimų temų. Tačiau ir trečiasis forumas – dar ne pabaiga. Susitarus dėl temų, reikės naujai sudarytoms mišrioms grupėms ieškoti sutarimų pagal kiekvieną temą. Po to bus kviečiama dar viena bendra sueiga.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos