0

2021 08 26

Policijos departamento ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovai vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei pristatė rugpjūčio 10 d. prie Seimo vykusio mitingo, vėliau peraugusio į riaušes, analizę. Pareigūnai taip pat pateikė išvadas ir taktinius sprendimus, kaip ateityje rizikinguose masiniuose renginiuose bus užtikrinama viešoji tvarka ir saugumas.

Atvėsus emocijoms ir į viską pažvelgus savikritiškai daroma išvada, kad rugpjūčio 10 d. pareigūnų veiksmai buvo adekvatūs tuo metu turėtai informacijai ir susiklosčiusiai situacijai, kritinių klaidų išvengta.

„Pareigūnai nepasidavė provokacijoms, nepanaudojo perteklinės jėgos. Buvo išvengta aukų ir didesnės materialinės žalos. Nors pritrūko tarnybų veiksmų koordinavimo, pamokos išmoktos ir šiandien pareigūnai ir operacijos vadovai gerai žino, ką reikėtų daryti kitaip“, – sako A. Bilotaitė.

Prie Seimo dirbo 270 policijos ir 184 VST pareigūnai. Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigė, kad malšinant riaušes buvo pasirinktas skandinaviškas modelis, vadovaujamasi efektyviausia tarptautine praktika – visomis įmanomomis priemonėmis stengtasi neeskaluoti situacijos, viešajai tvarkai užtikrinti naudotos dialogo grupės ir kitos taikios priemonės vengiant jėgos. Šis modelis bus taikomas ir ateityje.   

„Riaušių organizatoriams ir kurstytojams siunčiame aiškią žinią, kad brutalūs veiksmai bus stabdomi, o už Susirinkimų įstatymo pažeidimus ir teisėtų pareigūnų reikalavimų nevykdymą gresia atsakomybė, kurios išvengti nepavyks“, – pabrėžia A. Bilotaitė.

Po rugpjūčio 10 d. riaušių prie Seimo pradėtas 3 ikiteisminiai tyrimai, įtarimai pareikšti daugiau nei 30-iai asmenų. Šiuo metu nė vienam jų įtarimai nėra panaikinti, taikomos įvairios kardomosios priemonės.

„Atidžiai sekame ir vertiname geopolitinius įvykius, analizuojame šalies išorėje ir viduje nacionaliniam saugumui kylančias grėsmes, žvalgybinę informaciją ir esame pasirengę įvairiems scenarijams. Tam įkurtas Jungtinis situacijų valdymo centras, kur koordinuotai visą parą dirba visų tarnybų atstovai.

Pareigūnai padarys viską, kad rimtis valstybėje būtų išlaikyta, viešoji tvarka užtikrinta ir taikūs šalies gyventojai galėtų jaustis saugiai, o neramumų kurstytojai būtų baudžiami“, – sako vidaus reikalų ministrė.

Pasak policijos vadovo R. Požėlos, ateityje ekstremaliosios situacijos laikotarpiu vykstantys masiniai žmonių susibūrimai (protestai) bus vertinami kaip aukštos rizikos renginiai. Išduodant leidimus mitingams policijai bus atstovaujama aukštesniu lygmeniu.

Tam, kad nebūtų paralyžiuojamas svarbius sprendimus priimančių valstybės institucijų darbas, prie jų 75 metrų atstumu, kaip numatyta teisės aktuose, bus įrengtas fizinis barjeras, iš anksto numatytos papildomos Viešojo saugumo tarnybos ir kitų teisėsaugos institucijų pajėgos. 

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė kreipėsi ir į šalies gyventojus, prašydama susitelkti šiuo sudėtingu šaliai laikotarpiu, kai Lietuva patiria įvairaus pobūdžio atakų ir pareigūnai yra reikalingi kituose frontuose – tvarkantis su neteisėtos migracijos krize pasienyje ir migrantų apgyvendinimo vietose.

„Šiandien svarbu ginti Valstybę nuo išorės priešo, o ne stumdytis šalies viduje. Visas problemas spręskime taikiai ir kalbėdamiesi, o ne daužydami vieni kitus. Tai ne mūsų tautos kelias. Šiandien pyktis ir neapykanta – blogiausi patarėjai. Laisvoje visuomenėje kiekvienas turi teisę išsakyti savo tiesas, kritikuoti valdžią ar teikti pasiūlymus, tačiau tai turi vykti taikiai ir civilizuotai“, – sako ministrė.

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos