0

Roterdamo centre policija penktadienį vakare paleido perspėjamųjų šūvių ir sužeidė kažkiek žmonių, malšindama riaušes, įsiplieskusias per demonstraciją prieš vyriausybės įvestus suvaržymus nuo COVID-19 nepasiskiepijusiems žmonėms lankytis kai kuriose vietose, pranešė teisėsaugos tarnybos.

Policijos „Twitter“ žinutėje sakoma, kad „esama sužeistų dėl šaudymo“, kilus smurtiniams neramumams. Riaušių policija taip pat panaudojo vandens patranką, stengdamasi išvaikyti šimtus riaušininkų šio Nyderlandų uostamiesčio vienoje iš centrinių gatvių.

Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše, taip pat parodytame visuomeninio transliuotojo NOS, matyti kaip Roterdame buvo pašautas vienas žmogus, bet kol kas nebuvo paskelbta išsamesnių duomenų apie to įvykio aplinkybes.

Policijos tviterio žinutėje sakoma, kad „vis dar neaišku, kaip ir kieno“ tas asmuo buvo pašautas.

Vėlai penktadienį policija pranešė, kad Roterdamo centre padėtis išlieka nerami ir kad gatvėse sutelkta daug teisėsaugos pareigūnų.

Policija nurodė sulaikiusi dešimtis riaušininkų ir tikriausiai areštuosianti daugiau žmonių. Taip pat pranešama apie septynis sužeistus asmenis, tarp kurių esama policijos pareigūnų, bet daugiau detalių apie juos nepateikiama.

Olandų žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose matyti mažiausiai vienas liepsnojantis policijos automobilis, taip pat kita mašina, kurios priekinis langas buvo sudaužytas dviračiu.

Vietos partija „Leefbaar Rotterdam“ per „Twitter“ pasmerkė smurtą.

„Mūsų gražaus miesto centras šį vakarą virto karo zona, – sakoma žinutėje. – Roterdamas yra miestas, kur galima nesutikti dėl vykstančių dalykų, bet smurtas niekada, niekada nėra sprendinys.“

Policija per tviterį parašė, kad riaušininkai sukėlė gaisrų ir svaidė pirotechninius įtaisus. Dėl šių neramumų miesto valdžia uždarė pagrindinę traukinių stotį.

Anot vietos žiniasklaidos, šie neramumai susiję su futbolo chuliganų gaujomis.

Vyriausybės anksčiau pranešė planuojanti priimti įstatymą, leisiantį verslo įstaigoms įsileisti tik žmones, kurie yra visiškai pasiskiepiję nuo pandeminio koronaviruso arba persirgę COVID-19. Tokiu atveju būtų taikomi papildomi suvaržymai žmonėms, kurie nėra pasiskiepiję, bet turi pažymėjimą apie neigiamą COVID testo rezultatą.

Pastarosiomis dienomis Nyderlanduose fiksuoti rekordiniai naujų COVID-19 atvejų prieaugio rodikliai. Prieš savaitę šalyje buvo įvestas dalinis griežtas karantinas.

Šių metų sausį Roterdame ir kituose šalies miestuose taip pat buvo įsiplieskusios riaušės, kai vyriausybė, siekdama suvaldyti COVID-19 pliūpsnį, įvedė draudimą išeiti į gatves.

Anksčiau penktadienį vyriausybė antrus metus iš eilės uždraudė fejerverkus per Naujųjų metų sutiktuves. Šiuo draudimu siekiama „kiek įmanoma sumažinti sveikatos apsaugai, teisėsaugai ir gelbėtojams tenkantį papildomą krūvį“, penktadienį nurodė Nyderlandų valdžia.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis