0

Roterdamo centre mažiausiai septyni žmonės buvo sužeisti policijai penktadienį vakare malšinant riaušes, įsiplieskusias per demonstraciją prieš vyriausybės įvestus suvaržymus nuo COVID-19 nepasiskiepijusiems žmonėms lankytis kai kuriose vietose, pranešė teisėsaugos tarnybos.

Šio Nyderlandų uostamiesčio meras kilusius neramumus, per kuriuos policininkai buvo priversti panaudoti tarnybinius ginklus, pavadino „smurto orgija“.

Meras Ahmedas Aboutalebas (Ahmedas Abutalebas) žurnalistams anksti šeštadienį sakė, kad „keliais atvejais policininkams pasirodė būtina išsitraukti savo ginklus, kad apsigintų“, riaušininkams siautėjant miesto centriniame prekybos rajone. Per neramumus buvo sukelta gaisrų, į policininkus svaidyti akmenys ir pirotechniniai įtaisai.

„Jie šaudė į protestuotojus, buvo sužeista žmonių“, – sakė A. Aboutalebas, bet daugiau detalių apie sužeistuosius nepateikė. Policija taip pat nurodė, kad buvo paleista perspėjamųjų šūvių ir panaudota vandens patranka.

Per susirėmimus nukentėjo ir kažkiek policininkų. Pareigūnai dešimtis riaušininkų sulaikė ir tikriausiai suims daugiau asmenų, išanalizavę apsaugos kamerų įrašus, nurodė meras.

Neramumai buvo numalšinti po vidurnakčio.

Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše, taip pat parodytame visuomeninio transliuotojo NOS, matyti kaip Roterdame buvo pašautas vienas žmogus, bet kol kas nebuvo paskelbta išsamesnių duomenų apie to įvykio aplinkybes.

Policijos tviterio žinutėje sakoma, kad „vis dar neaišku, kaip ir kieno“ tas asmuo buvo pašautas.

Pradėtas nepriklausomas tyrimas dėl policijos ginklų panaudojimo, vadovaujantis šalyje įprasta tokiais atvejais tvarka.

Vėlai penktadienį policija pranešė, kad Roterdamo centre padėtis išlieka nerami ir kad gatvėse sutelkta daug teisėsaugos pareigūnų.

Policija nurodė sulaikiusi dešimtis riaušininkų ir tikriausiai areštuosianti daugiau žmonių. Taip pat pranešama apie septynis sužeistus asmenis, tarp kurių esama policijos pareigūnų, bet daugiau detalių apie juos nepateikiama.

Olandų žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose matyti mažiausiai vienas liepsnojantis policijos automobilis, taip pat kita mašina, kurios priekinis langas buvo sudaužytas dviračiu.

Vietos partija „Leefbaar Rotterdam“ per „Twitter“ pasmerkė smurtą.

„Mūsų gražaus miesto centras šį vakarą virto karo zona, – sakoma žinutėje. – Roterdamas yra miestas, kur galima nesutikti dėl vykstančių dalykų, bet smurtas niekada, niekada nėra sprendinys.“

Dėl šių neramumų miesto valdžia uždarė pagrindinę traukinių stotį.

Policijos daliniai iš visos šalies penktadienį vakare buvo skubiai siunčiami į Roterdamą padėti vietos pareigūnams suvaldyti padėtį. Anot vietos žiniasklaidos, šie neramumai susiję su futbolo chuliganų gaujomis.

Šis smurto protrūkis Nyderlanduose buvo didžiausias nuo sausio, kai Roterdame ir kituose šalies miestuose taip pat buvo įsiplieskusios riaušės, išprovokuotos vyriausybės sprendimo įvesti komendanto valandą, siekiant suvaldyti COVID-19 pliūpsnį.

Naujausios riaušės kilo vyriausybei pranešus apie planus priimti įstatymą, leisiantį verslo įstaigoms įsileisti tik žmones, kurie yra visiškai pasiskiepiję nuo pandeminio koronaviruso arba persirgę COVID-19. Tokiu atveju būtų taikomi papildomi suvaržymai žmonėms, kurie nėra pasiskiepiję, bet turi pažymėjimą apie neigiamą COVID testo rezultatą.

Pastarosiomis dienomis Nyderlanduose fiksuoti rekordiniai naujų COVID-19 atvejų prieaugio rodikliai. Prieš savaitę šalyje buvo įvestas dalinis griežtas karantinas.

Anksčiau penktadienį vyriausybė antrus metus iš eilės uždraudė fejerverkus per Naujųjų metų sutiktuves. Šiuo draudimu siekiama „kiek įmanoma sumažinti sveikatos apsaugai, teisėsaugai ir gelbėtojams tenkantį papildomą krūvį“, penktadienį nurodė Nyderlandų valdžia.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis