0

2021 09 21

Rugpjūčio mėnesį vidutinė natūralaus (4,03 proc. riebumo ir 3,34 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 309,31 Eur už toną – 6,2 proc. didesnė nei liepos mėnesį (291,3 Eur už toną) ir 18,2 proc. didesnė nei prieš metus (2020 m. rugpjūtį ji buvo 261,7 Eur už toną).

1,9 proc. padidėjo ir vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina (iki 257,01 Eur už toną).

Anot Žemės ūkio ministerijos Programinio, projektinio valdymo  ir analizės skyriaus vedėjo Evaldo Pranckevičiaus, pieno supirkimo kainų augimui įtakos turėjo daug priežasčių. Viena jų – prekyba žaliu pienu su kaimyninėmis rinkomis, kuriose supirkimo kainos taip pat augo.

„Bendros ES pieno supirkimo kainos didėjo dėl išaugusios paklausos pasaulio rinkose, taip pat įtakos galėjo turėti ir šiuo metu stebimas daugelio kitų žaliavų kainų didėjimas. Lietuvoje pieno supirkimo kainoms kilti įtakos turėjo ir 22,2 proc. per metus padidėjusi vidutinė eksportuoto žalio pieno kaina, dėl ko augo pieno gamintojų paskatos parduoti žalią pieną ne vidaus rinkoje, o ieškoti galimybių jį eksportuoti. Taip pat įtakos galėjo turėti ir 13,8 proc. per metus padidėjusi vidutinė importuoto pieno kaina, dėl ko pieno perdirbėjai, importuojantys žalią pieną, turėjo papildomų paskatų pirkti daugiau Lietuvoje, ne užsienio rinkose, pagaminto pieno“, – mano E. Pranckevičius.

Pieno supirkta mažiau

26 rugsėjo Sekmadienis

ORIENTAL šokio vakaras

Tačiau, lyginant šių metų rugpjūtį su praėjusių metų rugpjūčiu, pieno buvo supirkta 1,8 proc. mažiau – 130,37 tūkst. t.

2021 m. sausio – rugpjūčio mėn. iš viso buvo supirkta 888,99 tūkst. t pieno, 2,2 proc. mažiau, palyginti su 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu. Taip galėjo atsitikti dėl to, kad Lietuvoje mažėja karvių, o didėjantis produktyvumas nekompensuoja šio mažėjimo.

Programinio, projektinio valdymo ir analizės skyriaus vedėjas pastebi, kad vidutinės importuoto ir eksportuoto pieno kainos išlieka didesnės už Lietuvoje pagaminto žalio pieno supirkimo kainas, o tai, pasak jo, taip pat sudaro prielaidas didėti tokio pieno supirkimo kainoms.

Informacija apie 2021 m. rugpjūčio mėnesio vidutinę natūralaus pieno supirkimo kainą yra čia. 

 

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos