0

2021 08 18

Baigėsi degalų iš atsinaujinančių energijos išteklių apskaitos vienetų sistemos valdytojo atranka: komisija potencialiu atrankos laimėtoju išrinko „Baltpool“, UAB – energijos išteklių ir prekybos medienos biržos operatorių. Remiantis šių metų pavasarį priimtu Alternatyviųjų degalų įstatymu, kai energetikos ministras įsakymu patvirtins valdytoją, jis bus atsakingas už elektroninės degalų apskaitos vienetų sistemos sukūrimą ir administravimą.

„Tai – dar vienas žingsnis link „žalesnės“ ir skaidresnės degalų rinkos. Alternatyviųjų degalų įstatyme numatyta degalų apskaitos sistema padės surinkti tikslius duomenis apie šalyje suvartojamus įvairių rūšių degalus, užtikrinti naudojamų degalų tvarumą, o taip pat siekti užsibrėžto tikslo – iki 2030 m. galutiniame degalų suvartojime degalų iš atsinaujinančių energijos išteklių dalis turi sudaryti bent 15 proc.“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Degalų iš atsinaujinančių energijos išteklių apskaitos vienetų sistemos valdytojui numatyta pareiga sukurti elektroninę sistemą bei užtikrinti jos funkcionalumą iki šių metų gruodžio 1 d. ir ją administruoti.

Remiantis Alternatyviųjų degalų įstatymu, šioje sistemoje privalės registruotis ir teikti duomenis apie rinkai tiekiamus ir vairuotojų naudojamus degalus pagal jų rūšį, kilmę ir energinę vertę visi šalyje veikiantys degalų tiekėjai. Informacijos teikimo priežiūrą ir degalų tiekėjams nustatytų įpareigojimų įgyvendinimo kontrolę vykdys Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Alternatyviųjų degalų įstatymas įpareigoja degalų tiekėjus palaipsniui didinti degalų iš atsinaujinančių energijos išteklių apimtis vidaus rinkoje. Planuojama, kad tokių degalų dalis turėtų sudaryti nuo 6,8 proc. kitąmet iki 16,8 proc. 2030 m. Degalų teikėjai siekti šio tikslo galės įprastu būdu įmaišydami biodegalų dalį į benziną ir dyzeliną arba pasinaudodami įstatyme įtvirtinta galimybe įsigyti apskaitos vienetų iš kitų degalų tiekėjų.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos